Päť postrehov zo zápasu s Banskou Bystricou

V siedmom kole nadstavby sa v Bratislave predstavili hokejisti Banskej Bystrice, ktorí sa v predstihu stali víťazom nadstavby. Do vyraďovacej fázy pôjdu z prvej priečky. Belasí na diaľku bojujú s Košicami o druhú priečku.

Gól z prvej šance

Zápas sa začal z oboch strán opatrne. Hra sa odvíjala najmä v strednom pásme. Slovanu sa podarilo otvoriť skóre po svojej prvej šanci, keď vo svojom druhom striedaní výborne sledoval hru Marek Viedenský, ktorý využil zlú rozohrávku Beskorowanyho, aby pohotovou strelou otvoril skóre zápasu.

Šťastné vyrovnanie

Hostia z Banskej Bystrice neprišli v plnej zostave, doma zostali niektorí hráči ako napríklad Lamper, Hrnka, Bubela, Šoltés, Jaskelaainen, Hohmann, Mihalik, Southorn. Napriek tomu potvrdili, prečo im patrí prvá priečka v tabuľke. Využili svoju prvú presilovku, keď po vlastnom góle Vladislava Habala, ktorý si puk zrazil za svoj chrbát vyrovnali.

Okamžitá odpoveď

Správna reakcia na vyrovnávajú gól prišla zo strany Slovana okamžite. Podobne ako hostia, aj Slovan využil svoju prvú presilovku. Po tvrdej strele Joea Basarabu, ktorú napokon tesne pred brankárom tečoval obranca Ďatelinka sa Slovan dostal do vedenia. „Videl som pred bránou Carsona, ktorý tam išiel tieniť, som rád, že puk napokon skončil v sieti“, opísal svoj prvý gól v stretnutí Basaraba, ktorý v zápase po peknej kombináciu so St.Pierrom dvoch na jedného pridal svoj druhý gól. „Samozrejme, ak dáte v zápase dva góly, túžite po treťom, či štvrtom. Hoci som mal šance skórovať aj viackrát, najdôležitejšie je víťazstvo mužstva“, povedal na margo toho, či netúžil po hetriku kanadský krídelník.

Keď súper skóruje po chybe rozhodcov

Keď Slovan účinkoval v KHL, mohli si tréneri v rámci pravidiel vyžiadať konzultáciu s čiarovými rozhodcami, aby posúdili ofsajdovú situáciu. V Tipsport Lige takáto možnosť vybrať si „challenge“ nie je. A je to škoda. Aj rozhodcovia sú iba ľudia, a chyby patria k životu. Tej sa v 48. minúte dopustili čiaroví rozhodcovia, keď neodpískali postavenie mimo hru pri akcii Banskej Bystrice, ktorú gólom na 3:2 zakončil Owens.

Šťastena na strane Slovana

„Sú to pre nás cenné dva body. Mohli sme vydolovať aj tri, ak by sme lepšie zvládli tretiu tretinu. Hoci sme stratili dvojgólový náskok, ukázali sme charakter a napokon sme to v predĺžení naklonili na našu stranu,“ povedal po zápase strelec víťazného gólu Žiga Pance. Treba dodať, že pred jeho zakončením Hickmott v nájazde stroskotal na Habalovi. Potvrdilo sa staré známe pravidlo, „nedáš – dostaneš“. Beskorowanymu puk prepadol cez lapačku, k Slovanu sa priklonilo šťastie, ktoré mu chýbalo proti „Baranom“ v predchádzajúcich troch vzájomných zápasoch, ktoré vyhrali Bystričania vždy po predĺžení.