Tipsport ligová sezóna 2019/2020 je definitívne ukončená

By  |  0 Komentárov

Prebiehajúca sezóna najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy je definitívne ukončená. Uzniesli sa na tom tipsport ligové kluby na zasadnutí vo Zvolene. Následne oficiálne požiadali Ligovú radu o ukončenie sezóny, v čom im riadiaci orgán vyhovel.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) pôvodne prerušil súťaž do 23. marca na základe pokynov Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 v súvislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19). Tipsport ligové kluby sa však na ukončení sezóny dohodli na dnešnom zasadnutí vo Zvolene.

Vzhľadom k ťažko predvídateľnej situácii spojenej so šírením koronavírusu je toto riešenie najprijateľnejšie, keďže by pre kluby bolo ekonomicky nevýhodné aj prípadné dohrávanie sezóny bez divákov.

Po nadnárodnej EBEL lige a nemeckej DEL lige je Tipsport liga tretia európska hokejová súťaž, ktorá ukončila sezónu predčasne. Vzhľadom k tomu, že sa play off Tipsport ligy neodohralo, majstrovský titul si túto sezónu nepripíše nikto. HC 05 Banská Bystrica, ako víťaz základnej časti, dostane právo štartovať v budúcoročnej hokejovej Lige Majstrov (CHL).

Slovenský zväz ľadového hokeja a Ligové rady budú o osude ostatných súťaží prebiehajúcich pod hlavičkou SZĽH rokovať po ukončení dvojtýždňového prerušenia súťaží. Informuje oficiálny web SZĽH.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár