Tipsport ligová sezóna 2019/2020 je definitívne ukončená

Prebiehajúca sezóna najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy je definitívne ukončená. Uzniesli sa na tom tipsport ligové kluby na zasadnutí vo Zvolene. Následne oficiálne požiadali Ligovú radu o ukončenie sezóny, v čom im riadiaci orgán vyhovel.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) pôvodne prerušil súťaž do 23. marca na základe pokynov Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 v súvislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19). Tipsport ligové kluby sa však na ukončení sezóny dohodli na dnešnom zasadnutí vo Zvolene.

Vzhľadom k ťažko predvídateľnej situácii spojenej so šírením koronavírusu je toto riešenie najprijateľnejšie, keďže by pre kluby bolo ekonomicky nevýhodné aj prípadné dohrávanie sezóny bez divákov.

Po nadnárodnej EBEL lige a nemeckej DEL lige je Tipsport liga tretia európska hokejová súťaž, ktorá ukončila sezónu predčasne. Vzhľadom k tomu, že sa play off Tipsport ligy neodohralo, majstrovský titul si túto sezónu nepripíše nikto. HC 05 Banská Bystrica, ako víťaz základnej časti, dostane právo štartovať v budúcoročnej hokejovej Lige Majstrov (CHL).

Slovenský zväz ľadového hokeja a Ligové rady budú o osude ostatných súťaží prebiehajúcich pod hlavičkou SZĽH rokovať po ukončení dvojtýždňového prerušenia súťaží. Informuje oficiálny web SZĽH.

Pridaj komentár