Päť postrehov zo zápasu s DAC 1904 Dunajská Streda

V zápase s Dunajskou Stredou sa čakalo, že Slovan zaberie naplno, získa preňho dôležité body. Málokto veril, že nastane pravý opak, a Slovan odíde zo zápasu s prázdnymi rukami, ba čo viac bez streleného gólu. V zápase sa objavilo viacero zaujímavých okolností, ktoré rozhodli o výsledku zápasu.

Martin Polaček

Vysoký, takmer dvojmetrový brankár pôsobí v Slovane od roku 2013. Na jeseň kryl chrbát Dušanovi Pernišovi, ale po príchode Martina Krnáča, sa rozhodol pre hosťovanie v Dunajskej Strede. Zápas na Pasienkoch mu vyšiel, on je hlavnou príčinou toho, že Slovan nezískal na domácom ihrisku žiadne body. Svoju istotu v bráne odštartoval prvým zákrokom v zápase, keď už v prvej minúte zmaril šancu  mladého Karola Mészárosa. Určite  z pôsobenia v Slovane, Martin vedel, čo môže od svojich niekdajším spoluhráčov čakať. V zápase ich mal prečítaných.

Veľké množstvo faulov

Tempo a kvalitu stretnutia ovplyvnilo veľké  množstvo faulov v zápase. Hra sa často kúskovala,hostia využili z minima maximum. Domáci nemali možnosť dostať sa do súvislého tlaku. O počte faulov hovorí až deväť žltých kariet v zápase, kde domáci inkasovali štyri, hostia päť kariet. Aj keď Polaček inkasoval žltú kartu za zdržiavanie hry. V 80. minúte, sa ale po kontakte Martina Polačka s Karolom Mészárosom faul nepískal. Samotný  hráč po zápase priznal, že tam bol kontakt, ale rozhodca bol iného názoru.

Centre zo strán

Slovan sa v zápase pokúšal o časté centre z krídelných priestorov. Tento zámer mu však v zápase zmarila obrana hostí na čele s vysokým Polačkom, ktorý všetky vysoké lopty bez problémov z výšky chytal. V šestnástke DAC vo vzduchu okrem neho kraľoval aj stopér Michalík, ktorý posilnil zadné rady Dunajskej Stredy počas zimnej prestávky. Slovan v zápase zahrával až desať rohových kopov, ale ani po nich si nedokázal vytvoriť dobrú streleckú šancu. Hostia zo Žitného ostrova zahrávali jediný.

Prvý gól v zápase

Zdá sa, ako keby bol prvý inkasovaný gól v sieti Slovana v zápase pravidlom. Na jar s výnimkou zápasu proti Zlatým Moravciam, tomu bol tak. Je to náhoda? Alebo  čomu máme pripísať rýchle góly z úvodu zápasov, prípadne polčasov? Hráči vstupujú do zápasov s určitými pokynmi, ktoré si povedia pred samotným zápasom v šatni. Ako keby koncentrácia hráčov na zápas bola až príliš vysoká. Nepripúšťajú si spraviť v prvých minútach osudovú chybu. Na jeseň po inkasovaní prvého gólu nedokázali nájsť psychické sily na vyrovnanie. Veríme, že jesenný scenár sa opakovať nebude. Ale štatistika na jar je pozoruhodná. V štyroch zápasoch z piatich dostal Slovan gól „zo šatne“.

Marko Milinkovič

V týždni sa dohodol so Slovanom, aby po pár tréningoch s tímom figuroval v zápase s Dunajskou Stredou na lavičke náhradníkov. Jozef Chovanec ho poslal na ihrisku v 61. minúte zápasu, keď nahradil Čikoša. Posunul sa na svoje miesto do stredu zálohy, falošného ľavého obrancu hral Kubík. Bolo vidno, že to nie je Kubíkova „šálka kávy“, ale  pri obranných zákrokoch sa snažil hrať jednoducho. Marko v zápase rozdal zopár finálnych prihrávok. V 75. minúte sa mohol stať hrdinom zápasu. Jeho kopaciu techniku poznáme, preto nebolo pochýb o tom, kto bude zahrávať  priamy kop z výhodnej pozície. Už spomínaný Polaček, ktorý mal svoj deň zázračne zneškodnil Milinkovičovu strelu smerujúcu do šibenice. Okrem toho v zápase nebezpečne ohrozil Polačka, ktorý vzájomný súboj vyhral.

2 thoughts on “Päť postrehov zo zápasu s DAC 1904 Dunajská Streda

• 16. marca 2015 at 10:07

Minule som písal, aby sme hráčom dali čas a nekritizovali, no ak by som mal zhodnotiť včerajšok tak by som si musel akurát nasr** do huby.
    Hanba, nehrali sme nič, na góly 0:1 na čisté šance 2:1, to je však málo ak celý čas prehrávame proti outsiderovi.
    Výkon Kubíka je čistá katastrofa už niekoľko zápasov. Tento hráč dával góly v Holandsku, no u nás pokračuje v trende zabíjania hráčov v našom klube.
    Ultras Slovan – tak ja neviem aký dôvod mali zabaliť to po polčase, odtiahnuť vlajky. Hoci proti niekoľko násobnej prevahe je to obrovský trapas, hoci im nezávidím, nemali šancu.
    Takže včera, nie prvýkrát, no prvýkrát naplno, sme mali hodinu maďarčiny.