Dubovský by v nedeľu oslavoval 45 rokov (VIDEO)

Ak by žil, oslavoval by svoje 45. narodeniny. Peter Dubovský, legenda z Tehelného pola patril ku generácii chlapcov, pre ktorých bol šport aktivitou číslo jedna. Do Slovana prišiel z Vinahradov Bratislava, kde odštartoval svoju futbalovú kariéru. Už ako dorastenec hral taký futbal, že sa na zápasy dorasteneckej ligy chodili pozerať aj hráči A-mužstva Slovana Bratislava. Aj preto už vo veku sedemnásť rokov nastúpil na svoj prvý zápas prvého mužstva Slovana.

V roku 1992 sa Slovan po sedemnástich rokoch stal majstrom, Peter Dubovský prispel svojimi 27 gólmi, stal kráľom strelcov. V drese Slovana odohral 94 súťažných duelov a strelil 59 gólov.  Dubovského talent si všimli aj slávne zahraničné kluby. Záujem Ajaxu, či Realu Madrid, ktorému dal Peter gól vo vzájomnom dvojzápase v pohári UEFA znamenalo jedno, Dubovský v Slovane nezostane dlho. V roku 1993 prestúpil do slávneho Realu Madrid,  za ktorý odohral 31 duelov dal dva góly. Po dvoch rokoch ale prestúpil do iného Realu – Oviedo. Stal sa miláčikom tribún, svojou hrou a gólmi bavil ľudí. Dal ich v 120 zápasoch 17.

Na počesť bývalého hráča Vinohradov, Slovana, Československej a Slovenskej reprezentácie, či Realu Madrid a Ovieda odovzdáva futbalový zväz Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov. Každý rok sa koná Dubovského memoriál, kde si Slovan takto pripomína pamiatku svojho nezabudnuteľného hráča, ktorý v roku 2000 skonal na dovolenke v Thajsku.

 

Foto: Twitter a archív skslovan

 

Pridaj komentár