Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Minsk

Zápas sezóny, aj tak by sme mohli pri troške skromnosti nazvať duel s Dinamom Minsk.  Slovan strácal pred stretnutím na Minsk sedem bodov, po ňom je strata iba štvorbodová.  V zostave sa po dlhšom čase objavil LeBlanc. Víťazstvo belasých sledoval aj ich skalný fanúšik pán Jozef, ktorý ku krásnym 90. narodeninám dostal ten najlepší možný darček, v podobe troch bodov.

Excelentné presilovky

V našich postrehoch sme často kritizovali hru Slovana počas presilových hier. Málokedy sa stalo, že belasí využili tri presilovky v zápase. Tento okamih nastal v stretnutí s Minskom. Gól na jedna nula, to už je stará známa vec. Barkerovo ľahké nahodenie, ktoré pri výbornom clonení skončí v bránke alebo niekto jeho puk šikovne tečuje. V tomto prípade sa o teč postaral Marek Viedenský. Ten istý hráč využil aj perfektne zohranú súhru po osi Kundrátek Kašpar. Center prvej formácie sa ocitol pred prázdnou bránou, mal čas si puk spracovať i spýtať sa Glassa kam mu to má dať. Oceňujeme ako hral Slovan presilovky, všetko malo spád. Tretí gól bol ukážkou hokejovej moderny. Tiež sme to viackrát spomínali. Na strelu z prvej málokedy dokáže brankár zareagovať. Bolo tomu tak i proti Minsku, na Kundrátkov projektil nemal Glass nárok. Rovnako tak ako Magarilov na Višňovského bombu v zápase s Čerepovcom. Slovan ukázal, že to ide, žiadne dlhé prihrávanie si, ale jedna, dve prihrávky a čo je najpodstatnejšie, nasledovali nebezpečné strely na bránu, kde výborne tienili brankárovi háči Slovana. Takto by to malo vyzerať. Po návrate Višňovského do zostavy sa máme na čo tešiť!

Debut ako hrom

Novým, či staronovým hráčom väčšinou prvý zápas vyjde na výbornú.  Takto vlani si vo svojom prvom zápase v drese Slovana pripísal bod za prihrávku Cam Barker, ten bodoval v deviatich zápasoch v rade. Ľubomír Višňovský si pri návrate do Slovana a vo svojom prvom stretnutí v  tejto sezóne rovnako pripísal bod za prihrávku. Kundrátek ostal verný tejto tradícii, on však svoju premiéru vyšperkoval obdivuhodným spôsobom. K trom asistenciam pridal aj gól, Na jeho „onetimer“ či strelu z prvej nemal brankár hostí nárok. Nastavil si latku vysoko, ak by takto pokračoval v každom zápase, nik by sa nenahneval. Kundrátek si priniesol do Slovana dobrú formu, tú potvrdil aj na nedávnom turnaji Channel One Cup, kde patril medzi najlepších hráčov svojho tímu, pridal aj gól proti Rusom. V premiére na ľade strávil 23:24 minút. Glassa ohrozil tromi strelami, patril k najaktívnejším strelcom tímu.

Šiesti

Nevieme si to žiaľ vysvetliť. Možno na to ruskí čiaroví rozhodcovia na Slovane priam striehnu. Striedanie a naskakovanie hráčov z lavičky počas hry musí prebehnúť rýchlo. Sú situácie kedy je tých hráčov na ľade naraz naozaj veľa, vždy je to také na hrane, i na posúdení rozhodcov. Tí sa, ale hlavne v domácich stretnutiach na to v podaní Slovana mimoriadne zamerali. Veľakrát ho za to potrestali dvoma minútami. Nebudeme asi ďaleko od pravdy ak napíšeme, že v tomto držíme v lige negatívny rekord z pomedzi družstiev v KHL. Slovanu sa podarilo proti Minsku zvýšiť na 3:1, gól pre údajný počet šiestich hráčov na strane Slovana neplatil. Situácia to bola opäť hraničná. Možno si čiaroví rozhodcovia všimli Mihalikov pohyb, ktorý sa chystal na striedačku, no v sekunde zacúval, naskakujúci a zakončujúci Lušňák s tým však nepočítal. Paradoxne zo stavu 3:1 bolo 2:2, keď Dinamo ponúknutú presilovku využilo.

Réžia prvého útoku

Boli pri všetkom podstatnom v tomto zápase. Hovoríme o formácii Kašpar -Viedenský – Nedorost, Barker – Kundrátek. Do štatistík si zapísali 12 bodov. Štyri (1+3) Kundrátek, tri (0+3) Kašpar, po dva Barker (0+2) a Viedenský (2+0), s jedným bodom (1+0) odišiel zo zápasu Nedorost. Nedorostov gól „zo šatne“ Minsk zaskočil. Sú stretnutia, kedy vám tam padne všetko. Ak by Kašpar vystrelil o sekundu skorej, mal by podobne ako Kundrátek bilanciu (1+3), jeho gól do opustenej brány sa do vymedzeného času zápasu nezmestil. Napriek tomu, oceňujeme výkon celej formácie, ktorá sa veľkou mierou postarala o zisk mimoriadne dôležitých bodov. Naše  slová po zápase potvrdil aj Lukáš Kašpar, ktorý pre náš portál povedal:„Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Minsk sa nachádza na pozícii v tabuľke, na ktorej chceme byť my. Dobre sme sa na zápas pripravili, museli sme ho vyhrať. Každý vedel ako vyzerá tabuľka, som rád, že sme to zvládli.“

Absencia Bailena

Dinamu chýbal pre zranenie režisér presilových hier a režisér ich obrany Nick Bailen. Americký zadák je pre zranenie vyradení na dlhšiu dobu, jeho návrat sa očakáva až koncom januára. Je to pre Minsk citeľné oslabanie, chýba im hráč, ktorý v priemere strávi na ľade počas stretnutí 28 minút! V sezóne odohral 40 duelov, jeho bilancia (6+25) je výborná. Jeho absencia môže mať v konečnom účtovaní vplyv na konečné umiestnenie Bielorusov v tabuľke po základnej časti. Počas presiloviek Minsku jeho miesto na modrej čiare zaujal Matt Ellison, ktorý z nich neschádzal z ľadu. Bol to práve Ellison, ktorý nahrával na oba góly Jonathana Cheechooa v presilovkách. Dinamo potvrdilo, že presilovky sú jeho silná zabrať, v celkovom hodnotení im patrí tretia priečka vo využívaní početných výhod, v ktorých dali 34 gólov.

Pridaj komentár