Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

Hokejistom Slovana sa podaril výborný výsledok. Vďaka výhre 3:2 po predĺžení nad Dinamom Riga si zabezpečili účasť vo vyraďovacej fáze, v ktorej narazia na favorita z CSKA Moskva. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale potrebné body na postup si belasí zabezpečili.

Posledný krok

Staré známe pravidlo, ktoré hovorí o tom, že posledný krok býva najťažší sa opäť raz potvrdilo. Slovan nastupoval do zápasu s vedomím neprehrať. Prvá tretina bola plná nepresností na oboch stranách, brankári museli zasahovať hlavne počas presilových hier. Za hostí nenastúpil ich produktívny 19-bodový obranca Steve Seigo. Belasým sa túto skutočnosť nepodarilo lepšie využiť. Diváci sledovali  „nemastný, neslaný“ hokej. Bolo vidieť, že zodpovednosť na pleciach domácich hráčov je veľká, keďže od úspechu ich delilo 60 minút.  Našťastie sa to Slovanu podarilo.

Kam to chceš?

Lukáš Kašpar patrí k oporám Slovana. Od prvého zápasu v belasom drese potvrdzuje svoje kvality. Súhra s Václavom Nedorostom a Marekom Viedenským mu sedí. Jeho úžasné korčuľovanie a pohyb, vďaka ktorému si hľadá pred bránou miesto sú ukážkové. Hoci v zápasoch viac svojim spoluhráčom góly pripravuje ako dáva, ten do siete Jakuba Sedláčka stál naozaj za to. V 24. minúte ho nezištnou prihrávkou  našiel Marek Viedenský, Lukáš sa dostal pred svojho krajana, aby týmto gólom zvýšil na 2:0. V krátkej debate so Sedláčkom sa ho ešte stihol spýtať: „Kam to chceš?“

Zradné vedenie 2:0

Vyhrávať v hokeji 2:0 je mimoriadne zradné. Súper zníži na 2:1, dostáva sa na koňa, naopak celok, ktorý o gól vedie zrazu zneistí. Niečo podobné zažili belasí v januári v stretnutí proti Dynamu Moskva. To sa kontaktným gólom dostalo späť do zápasu, aby napokon duel otočilo. Slovan inkasoval gól na 2:1  z presilovky, keď Švarný zbytočne vyhodil puk. Tento gól hostí nakopol, tí si vytvorili viacero streleckých príležitostí. Vyrovnávajúci gól visel na vlásku. Slovan hral v druhej časti po druhom góle až moc profesorsky, namiesto 2:0, mohol po druhej tretiny vyhrávať 4:0, nik by nemohol povedať ani pol slova. Svoje príležitosti prekombinoval, začo prišiel v záverečnej tretine zákonitý trest. Na 2:2 vyrovnal Pavlovs.  Slovan sa v play-off  bude musieť podobných vecí vyvarovať.

Brustov bod

Barry, Barry, znelo po zákrokoch tohto Kanaďana v bránke Slovana, ktorý snáď nemá ani nervy. V zápase opäť predviedol viacero svojich výletov a rozohrávok. Po jednom z nich Miloša Říhu dostal do pohotovosti, keď videl, že Kanaďan sa zasekol za svojou bránou, ktorá zívala prázdnotou. V tom čas sa v stretnutí nič extra nedialo, Barry sa postaral o moment, po ktorom sa skóre našťastie nielen preňho skóre nemenilo. Snaha kanadských brankárov o zrýchlenie hry konečne žala ovocie. Svoju prvú prihrávku na gól v sezóne si Brust pripísal až vo svojom 37 zápase, keď bol pri zrode gólovej akcie po osi Kašpar – Tičar. Celá akcia bola rýchla, Brust mal svojou rozohrávkou výrazný podiel na Tičarovom góle.

Rovnakí hrdinovia

Štyri zápasy, štyri remízy. Tak sa skončili všetky vzájomné merania síl týchto súperov v tejto sezóne. Aby sa to neplietlo. V Rige sa oba zápasy skončili 1:1, v Bratislave 2:2! V Bratislave oba rozhodol v predĺžení Rok Tičar, v Rige rozlúskol tajničku v samostatných nájazdoch  Žiga Jeglič. Rok Tičar  sa podieľal na vedúcom góle belasých v pondelkovom zápase, keď pre viacerých nečakane ešte volil nahrávku na Andreja Šťastného, hoci sám stál v ideálnej palebnej pozícii. Lišiak Rok, však touto prihrávkou dokonale poplietol obrancu i brankára, ktorí čakali Slovincovo zakončenie. Jeho gólová strela v 64. minúte bola parádna, lepšiu časovanú prihrávku od Lukáša Kašpara ani dostať nemohol. Jeho zakončenie nepotrebuje ďalší komentár.