Slovan zdolal Rigu, v play-off vyzve CSKA

HC Slovan Bratislava – HC Dinamo Riga 3:2 pp (0:0,2:0,0:2, 1:0)

Góly: 22. A. Šťastný (Tičar, Sersen), 24. L. Kašpar (Viedenský, V. Nedorost), 65. Tičar (L. Kašpar, Brust) – 46. Indrašis (Galviňš, Skvorcovs), 55. Pavlovs (Galviňš, Jerofejevs)

Slovan:
Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Sersen, M. Rosandič, Švarný – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, L. Nagy

Riga: Sedláček – Zile, Sotnieks, Balinskis, Galviňš, Cibulskis, Ševčenko, Jerofejevs, M. Jass – M. Rehlihs, Džeriňš, Darziňš – Indrašis, Meija, Skvorcovs – Kulda, Sestito, Saulietis – Pavlovs, Berziňš, Bičevskis

Rrozhodovali: Ščeňov, Bukin – Goľak, A. Medvedev, Vylúčenia 5:4 Presilovky 0:1 Oslabenia 0:0 Diváci 10 055

Slovan aj Riga začali zápas opatrne, po prvých minútach prišli prvé vylúčenia, v ktorých sa ani jeden tím nedokázal strelecky presadiť.  V polovici prvej tretiny mohol skóre otvoriť Bartovič, ktorý tečoval Miklíkovu strelu, brankár Sedláček zasiahol svojim betónom. V 15. minúte zavrela Riga vo svojej ďalšej presilovke belasých, posúvala si puk z hokejky na hokejku, ale vedúci gól nedala.

Úvod druhej tretiny Slovanu vyšiel. Po Tičarovej presnej nahrávke v 22. minúte otvoril skóre Šťastný. O tri minúty zakombinoval prvý útok, Kašpar 2:0. Na 3:0 mohol zvýšiť  Nagy, ktorý v dobrej pozícii Sedláčka neprekonal. O minútu na to sa to nepodarilo v presilovke ani Šťastnému. Hostia sa v druhej časti pred bránu Slovana do tlaku nedostávali.

Do tretej časti vstúpila Riga so snahou vyrovnať. Už v 43. minúte musel dvakrát zasahovať Brust, ktorý najprv zneškodnil Meijov prienik, poradil si aj so Galvinšovou strelou. Po úplne zbytočnom vyhodení puku na tribúnu, oslabil svoj tím Švarný. Odpoveď Riga prišla okamžite, keď Indrašis znížil. V 51. minútu vytiahol neuveriteľný zákrok na Redhlisa Bursta, o tri minúte už kanadský brankár nestačil na tečovaný Pavlovsov puk, ktorý skončil za jeho chrbtom. Rehlihs nepochodil ani v 58. minúte, keď jeho strela iba tesne minula Brustovu bránu.  Zápas sa dostal do predĺženia, v ktorom rozhodol Tičar.