Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

Každá sezóna v KHL bola pre Slovan niečím výnimočná. V tej súčasnej sa stal Slovan majstrom v strácaní zápasov. Koľko zápasov Slovan prehral v posledných minútach, koľko bodov tak postrácal? Žiaľ aj takýto býva šport. Proti Dinamu Riga sa belasí dostali do zápasu, keď dokázali vyrovnať z nepriaznivého stavu 1:3 na 3:3. Už po niekoľkýkrát v tejto sezóne stratil Slovan možnosť bodovať tesne pred samotným koncom zápasu, gól na 3:4 inkasoval 49 sekúnd pred koncom…

Fanúšik Slovana je vždy verný

V dobrom aj zlom, v láske či nenávisti sa Slovan mohol vždy oprieť o svojich verných fanúšikov. Tí svojim gestom ukázali, prečo je Slovan – Slovanom. Máloktorý klub na svete sa môže pochváliť takouto fanúšikovskou základňou. Slovan nie je o Krajčím alebo Širokom, je o nás, ktorí stojíme pri našom milovanom Slovane už dlhé generácie. Toto gesto nepotrebuje žiaden komentár.

 

divaci

 

Dominik Rehák 

Po návrate z MS do 20 rokov Dominik moc nehrával, postupne si získal dôveru trénera a odohral viaceré zápasy. Zaujal v zápase na ľade SKA Petrohrad, kde zvádzal neľútostné súboje s hráčmi ruského veľko klubu. Jeho chvíľa prišla v zápase proti Dinamu Riga. Najprv v tretej minúte nebezpečne vystrelil, aby sa v desiatej minúte objavil na správnom mieste v správny čas. Andrej Šťastný ešte nedal gól, ale všade prítomný Dominik Rehák poslal puk do siete. Zo streleného gólu mal obrovskú radosť. Spoluhráči mu puk ihneď zobrali na pamiatku. Dominikovi k jeho prvému gólu v KHL blahoželáme.

Opakovaný vtip už nie je vtipom

Veľakrát sa Slovanu stalo, že inkasoval gól ihneď po vyrovnávajúcom góle, či v stave zápasu kedy sa dostal do vedenia. Vždy podľahol emóciám, radosti zo streleného gólu. Koncentrácia na hru išla bokom aj v dnešnom zápase. Slovan po fatálnej chybe inkasoval gól a o pár sekúnd po veľmi podobnej laxnosti pri bránení aj druhý.  Čo sa stalo? Prečo Slovan daroval súperovi dvoj-gólové vedenie v zápase?  V tejto sezóne sme už takýchto skratov videli viacero, preto sa dnes nik nemôže diviť, že sme tam kde sme. Tieto rýchle góly  neprispievajú na psychiku tímu, navyše ten musí doťahovať zápasy.

Baseballisti z Rigy

O šikovnosti hokejistov niet pochýb, ich rýchle a šikovné ruky sú často rozhodujúcim faktorom pri premieňaní šancí. Navyše trafiť letiaci puk, či už tesne nad ľadom alebo zo vzduchu nebýva ľahké. Hráčom Rigy sa dnes podaril husársky kúsok, dvakrát dokázali upratať puk za brankára Backlunda baseballovým spôsobom.  Meija upravil na 3:1 v prospech Dinama, keď trafil letiaci puk tesne nad ľadom za Backlunda. O pár minút na to, pri presilovke Slovana v oslabení zakončoval zo vzduchu Daržins, jeho baseballový úder skončil v sieti. Rozhodcovia napokon gól neuznali, keďže Daržinsova hokejka bol v momente streľby vyššie ako povoľujú pravidlá. Každopádne nejeden baseballista by sa za tento „odpal“ nemusel hanbiť.

Málo nás, málo nás 

Zdecimovaný Slovan nastúpil proti Rige s 18 hráčmi. Tí mali na striedačke priestoru viac ako dosť. V závere zápasu pri viacerých vylúčeniach bolo na striedačke Slovana ešte redšie. Viac miesta bolo v  istom okamihu aj na ľade. V jednom momente sa dokonca hralo 3 v 3, priestoru mali hráči zrazu viac ako dosť. V tom čase bol stav nerozhodný, čakalo sa na chybu súpera. V 58. minúte korčuľovali na jedného obrancu Murley s Nagyom, prvý menovaný volil strelu, brankár jeho pokus vyrazil. O pár sekúnd na to, sa dostali do prečíslenia 3 v 1 hráči Rigy, ktorí šokovali tribúny. Šťastným gólom sa dostali tesne pred koncom zápasu do vedenia. Slovanu ušla možnosť bodovať, prišla však siedma prehra v rade. Je nás málo, nemá kto hrať, ale takýto krutý koniec v tomto zápase si Slovan nezaslúžil.

 

 

 

4 thoughts on “Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

 • 19. februára 2015 at 1:18
  Permalink

  Nechcem zbavovať hráčov na ich podiele viny za súčasnú situáciu, ale nedá sa mi inak.
  Tých nepochopiteľných chýb, ktoré spáchali najmä v čase vianočnom a novoročnom bolo hneď niekoľko, ale položme si otázku. To kvôli tomu je Slovan v takej žumpe? Nie tej žumpe, že príde ďalšia sezóna a toto prebolí ale v tej žumpe, že my nevieme čo bude a či vôbec bude dobre? Kam my chceme ísť s týmto zlodejom vydrbaným na čele?
  Odpoviem. Môžme ísť do extraligy, kde podobných žúmp je niekoľko, no aspoň to má výhodu, že my sme tá najmocnejšia a vráti sa nám aspoň ten faktor výhry. (haha..)
  Ďalej, vypočujte si slová Sersena po zápase. Aj keby ste(sme) mali Slovákov za akokoľvek psychicky labilných, tak nie je možné, aby šiel do zápasu s tým, že snáď nefasneme to, čo v Moskve, aby povedal to, že snáď sa na nás SKA nevybúri. Ne, títo hokejisti sa ocitajú v takejto situácii pravdepodobne prvý a poslednýkrát v kariére a sami nevedia kam z konopí a už len tu by som akceptoval pre nich aj časť ospravedlnenky za spomínané nedostatky.
  Ad. 2: Dnes ma bavilo sa kukať na Slovan, inkasovaný gól pred koncom na tom nezmenil ani pol percenta.

  • 19. februára 2015 at 10:14
   Permalink

   Opat s tebou musim suhlasit v tej casti, ze situacia, v ktorej sa ocitli, a myslim, ze nie bezvyhradne svojim pricinenim, na psychike nikomu z nich nepridava a koniec koncov ani fanusikom, i ked to asi nie je velmi dolezite. Neviem, ci maju jasnejsiu viziu napredovania klubu ako my, ale nevediet „kam pojdem o par mesiacov do roboty“, tak ich vykony su vcelku akcepotovatelne.

   Neviem, ci ste si precitali otazky na anketovom harku, ale pri otazke, ktorých 5 slov vas napadne ked pocujete HC Slovan a s cim ste boli pocas sezony nespokojni mi napadli 3 rovnake vyrazy a neboli velmi lichotive.

   • 19. februára 2015 at 12:31
    Permalink

    Tej ankete som sa vyhol 😀
    No čo sa týka vízie napredovania, neviem, neznášam konšpiračné teórie, ale čo si už máme myslieť? Keby sa tie prachy zarobené na vstupnom v prvej sezóne rozumne dali do klubu nemuseli sme mať podpriemerný káder v tej druhej..A teraz? Na papieri sme OK ale súčasná situácia nás totalne potopila, teda nie ona, ale tí ktorí sú zodpovední.
    Takže? Chceli zarobiť a keď to už nepôjde tak zduchnuť, kto vie kam? Fakt už neviem čo si myslieť.
    Inak včera ráno som Vás videl z trolejbusu na Bajkalskej 😀 😀

Pridaj komentár