Nešťastný záver s Rigou body opäť nepriniesol

HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie:  10. Rehák (Šťastný, Mihálik), 25. Hudáček (Murley), 49. Šťastný (Hudáček, Barker) – 5. Darzinš (trestné strieľanie), 15. Indrašis (Darzinš, K. Redlihs), 15. Meija (Abols, Genoway), 60. Genoway (Cibulskis)

HC Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Baranka, Sersen, Barker, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy, Tičar, Hudáček – Bartovič, Murley, Netík – Lunter, Šťastný, Jeglič – Ölvecký.

HC Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Grinbergs, Sotnieks, Jerovejevs, Trotter, Porejs – Bukarts, Videll, M. Redlihs – Darzinš, Wilson, Indrašis – Abols, Džerinš, Meija – Saulietis, Bičevskis, Skvorcovs

Rozhodca: Dejev, Kulakov – Zacharenkov, Medvedev. Vylúčení: 7:8.  Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 7.307

Prvý posledných z troch zápasov Slovana v tejto sezóne a pravdepodobne aj v celej KHL, priniesol opäť prehru s nešťastným koncom. Hostia z Rigy sa ujali vedenia už po piatich minútach, kedy Darzinš premenil trestné strieľanie po faule na neho. Slovan odpovedal vyrovnávajúcim gólom Reháka, no potom prišli opäť góly Dinama. Ten Slovan knokautoval dvomi gólmi v rozmedzí pár sekúnd v pätnástej minúte.

V druhej tretine Slovan zlepšil najmä rozohrávku a napriek tomu, že do zápasu nastúpil so šestnástimi hráčmi, stíhal aj korčuliarsky. Hudáček po piatich minútach premenil svoj samostatný nájazd a do tretej tretiny vstupovali belasí psychicky vyrovnanejší.

Po deviatich minútach sa navyše trafil Šťastný a bolo vyrovnané. V závere už všetci čakali na predĺženie, 50 sekúnd pred koncom však prišla strela Genowaya, ktorá s prispením teču skončila za Backlundovým chrbtom…

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Som spokojný s predvedenou hrou. V situácii v akej sa nachádzame to bolo veľmi ťažké. Postavili sme dnes aspoň tri päťky, museli hrať aj tí, ktorí sú zranení a chorí. V závere som posla na ľad troch útočníkov a jedného obrancu lebo som veril, že strhneme výhru na našu stranu. Sme v strašnej situácii a chlapci sa s ňou vyrovnali. Touto cestou im ďakujem.“