Päť postrehov zo zápasu s DVTK Miškovec

HC Slovan pokračuje v domácej sérii zápasov. V nedeľňajšom stretnutí privítal maďarský celok DVTK Miškovec . Diváci veľa gólov nevideli, keďže Slovan vyhral 2:1. Slovanu v zápase ešte chýbal Marek Viedenský, ten je podľa slov hlavného trénera zdravý a pripravený nastúpiť. Zatiaľ čo Podlipnik a Pance budú k dispozícii až po reprezentačnej prestávke.

Gól proti bývalým spoluhráčom

Hráč, ktorý nastúpi proti svojmu bývalému mužstvu má v danom zápase o motiváciu postarané. Nebolo tomu inak v prípade Martina St.Pierra, ktorý do konca roku 2019 obliekal dres DVTK. Nielenže v zápase skóroval, ale ukázal sa aj v zaujímavej stiuácii. Na margo svojho gólu povedal:“ Bol to trochu šťastný gól, puk sa obtrel o moju hokejku, a skončil v bráne. Určite som zaňho rád. Získali sme tri body, ale hra nebola taká, akú sme si predstavovali. Bol to priam škaredý zápas. V tejto lige nerozhoduje tabuľkové postavenie tímov. Treba hrať celých 60 minút. „

Radosť z gólu

Marek Sloboda patrí k mladým hráčom, ktorí si vážia šancu hrať na Slovan. Hoci moc gólov nedáva, v zápasoch odjazdí veľa kilometrov. V polovici druhej tretiny predviedol štvrtý útok Slovana rýchlu a jednoduchú akciu. Na jej konci bol krídelník Slovana Marek Sloboda, ktorý puk napálil bez prípravy, čím nedal hosťujúcemu brankárovi nádej. Jeho radosť z gólu bola veľká, hoci po zápase skromne poznamenal:„Je jedno kto dá gól, hlavne že sme vyhrali. Môj gól ma samozrejme teší, keďže bol víťazný. Zápas to však nebol pekný.“

Vylúčenie za zdržovanie hry

Trest za zdržiavanie hry býva v zápasoch najmä v situáciach, kedy hráč vystrelí puk mimo ihrisko. V stretnutí proti DVTK putoval na trestnú lavicu Martin St. Pierre za to, že nebol nachystaný na vhadzovanie. Pravidlá hovoria jasne, ak hráč nepristúpi na vhadzovanie, rozhodca ho dvakrát vyzve, a nasleduje vylúčenie za zdržovanie hry. Toto bol prípad, pre ktorý kanadský útočník odišiel na trestnú lavicu. „Ešte sa mi to v kariére nestalo, ale také sú pravidlá, preto to musím rešpektovať“, zhodnotil St.Pierre.

Ukážkový bodyček

Práve v čase, kedy za zdržovanie hry pykal Martin St.Pierre kapitán Slovana Michal Sersen predviedol ukážkový bodyček na hráč súpera a vyhodil puk z pásma. Tento náraz, ale hosťujúci hráč neniesol najlepšie. Cestou na svoju lavičku ukazoval Sersenovi, že mu to vráti. Pri svojej gestikulácii však prišlo k zaujímavej situácii. Nestihol vystriedať, čím oslabil svoj tím, keďže rozhodcovia súperovi odpískali technický priestupok za veľa hráčov na ľade.

Húževnatý súper

Treba povedať, že súper sa v zápase držal a bojoval o dobrý výsledok do posledných sekúnd. Navyše nastúpil iba s tromi formáciami. Ako aj hráči spomínali, pre diváka to nebol okulahodiaci zápas. DVTK potvrdil skutočnosť, že v presilových hrách je silný. V lige im patrí vo využívaní presiloviek druhé miesto. V úvode prvej tretiny sa súperovi podarilo zúžitkovať početnú výhodu o dvoch hráčov. V zápase však stroskotali na dobre chytajúcom Brustovi. Podarilo sa im ho prekonať v 60 minúte, ale strela skončila na brvne. Na lavičke hostí sa objavil Glen Hanlon, ktorý ešte v zápase svojho mužstva proti Novým Zámkom chýbal.

Pridaj komentár