Päť postrehov zo zápasu s Jugrou Chanty-Mansijsk

Prvý domáci zápas zo štvrozápasovej porcie belasí zvládli na výbornú. Pred očami oslávenca 82. narodením, pána doc.Jána Staršieho nadelili Jugre tenisového kánarika. V zápase sme boli svedkami viacerých zaujímavých momentov. Najpodstatnejší, na ľade sme videli „nový“ Slovan, na ktorého hru sa dalo od prvej minúty pozerať.

Návrat Valacha, debut Rosandiča

Juraj Valach stihol v úvode ročníka odohrať iba štyri zápasy. Prišla nešťastná zlomenina nohy, ktorá tohoto dobre staveného obrancu vyradila na dlhší čas z hry. Na jeho miesto vedenie angažovalo Filipa Nováka. Ten medzičasom odišiel do Čeljabinsku. Lepší návrat na ľad si Valach nemohol želať. Počas takmer 14 minút ohrozil brankára súpera jednou strelou, pripísal si dve trestné minúty, predviedol viacero dobrých obranných zákrokov.  Pri absencii Cama Barkera si svoj debut v KHL odkrútil mladý obranca Mislav Rosandič. Jeho porcia na ľade bola takmer desaťminútová. Snažil sa hrať jednoducho, raz preveril brankára Jugry.

Najlepšia prvá tretina v tejto sezónu na domácom ľade

V tejto sezóne Slovan zdolal Novokuzneck 6:0, rovnako tomu bolo tak aj v sobotu s Jugrou. Dokonca aj vtedy belasí viedli po prvej časti 3:0. V zápase proti Jugre sme však boli svedkami od prvej minúty niečoho, čo nás príjemne prekvapilo. Nahrávky boli presné, strely nebezpečné, žiadne motanie sa po rohoch. S jedlom rástla chuť, hráči si viac verili v súbojoch jeden na jedného, pomáhali si tak ako v obrannom, tak aj v útočnom pásme. Miestami sme Slovan nespoznávali, diváci ocenili jeho výkon potleskom. Súhra Slovincov  pri druhom góle bola ozdobou, čoho výsledkom bol krásny Tičarov gól, ktorý mu ako na podnose pripravil Jeglič. Zahanbiť sa nedali ani ostatní hráči.

Brána za tribúnou A7 odkliata

Konečne. Aj týmto jedným slovom by sme nazvali pre Slovan zakliatu bránku za tribúnou A7. Skórovať do nej belasí nedokázali dlhých, neuveriteľných 174 minút. O odkliatie sa postaral Patrik Lušňak. Následne sa presadili Nedorost so Skalickým. Slovan počas druhej tretiny dovolil iba tri strely na Brusta! Nedorostovi sa často v tejto sezóne vyčíta jeho slabšia produktivita. Zabúda sa však na jednu podstatnú vec. On svojou hrou nahrádza získané body v zápasoch. Toľko súbojov, ktoré zvádza s obrancami pred bránou počas presiloviek, tomu sa podriadi máloktorý hráč. Navyše je mimoriadne platný smerom dozadu.

_MG_8246

Oslabenia ako z veľkej knihy

Nedávno sme Slovan kritizovali za to, že dostával veľa gólov pri presilovkách súpera. Na náš vkus proti Jugre sedeli jeho hráči na trestnej lavici zbytočne veľakrát. Mali sme obavu, či tento fakt súper nevyužije. Sme radi, že Slovan zahral oslabenia na výbornú. Navyše pri dlhej presile o dvoch hráčov dovolil Jugre iba jedinú strelu, ktorú flegmatik Barry Brust kryl. Brániaci hráči sa hádzali súperovi do striel, odtláčali ich z dobrých streleckých pozícii. Pri získaní puku ho poslali bezpečne von z tretiny.

Skalického premiérový gól okorenený Lušňákovou parádou

Veľakrát sme chválili náš štvrtý útok. Zápas s Jugrou im vyšiel ako z rozprávky. Skóre stretnutia otvoril Patrik Lušňák, ktorý na dvakrát prekonal Fokina. V druhej tretine pridal svoj druhý gól v zápase, aby sa asistenciou podieľal na premiérovom zásahu Pavla Skalického v KHL. Ten už bol vo viacerých predošlých zápasoch blízko ku gólu, prišlo to až proti Jugre. Od mantinelu sa pretlačil pred bránu, kde puk zasunul za brankára. Skalický mal na hokejke aj druhý gól, jeho strelu zastavila žrď.  Puk na pamiatku mu bol od rozhodcov vypýtať Patrik Lušňák. Ten bol blízko k hetriku, keď pri presilovke v závere zápasu to jeho spoluhráči hrali „naňho“, ale jeho strely sa gólom neskončili.