Grman s novým klubom, putuje do Fínska

Káder Slovana opúšťa slovenský reprezentačný obranca Mário Grman. Ten v minulej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige v jeho drese odohral 54 zápasov, pripísal si 8 bodov (4+4). V budúcom ročníku 2019/2020 bude obliekať dres fínskeho mužstva SaiPa, s ktorým sa dohodol na ročnej zmluve s opciou.

Športový riaditeľ mužstva Antti Tuomenko, pre klubový web uviedol,:„Mário mal defenzívnejšie úlohy, ale má aj schopnosti a zručnosti pre útočnejšiu hru. Je to mladý hráč, ktorý sa môže zlepšovať. Je skvelé, že dohoda zahŕňa aj opčné obdobie“. Mário Grman krátko po podpise zmluvy povedal: „Som nadšený za túto príležitosť. O lige som veľa nevedel, ale poznám vo Fínsku pár priateľov. Michal Kristof ju ohodnotil ako rýchlu a kvalitnú súťaž.“ Topoľčiansky rodák do poslednej chvíle bojoval o účasť v národnom drese na domácich Majstrovstvách sveta. Pre zranenie sa ale na majstrovstvách nepredstavil.“Bola to smola. Na poslednom tréningu som dostal úder do ruky. Ruka sa dobre uzdravila a môžem normálne trénovať„, opísal dôvod svojej neúčasti Grman. 

V KHL v drese Slovana odohral dobré zápasy. „Ako mladší som mával obranýchj úloh, ale teraz v poslednej sezóne som dostal zodpovednosť a pokyny od trénera na podporu útoku. Aj keď tímová sezóna bola zlá, osobne som sa veľa naučil a zlepšil,“ dodáva Grman. V drese Saipa sa stretne s Tomášom Záborským. „Osobne som sa Tomášom nikdy nestretol, ale naozaj sa teším na stretnutie s ním ako aj so zvyškom tímu a presun do Lappeenranty,“uzavrel.

Foto: Jozef Kaffka

Pridaj komentár