Päť postrehov zo zápasu s Ufou

Slovan na svojom štadióne predviedol proti Ufe statočný výkon, za ktorý si vybojoval po remíze 3:3 bod.  Zápas priniesol viacero pekných momentov, zvratov, brankárskych zákrokov i náznakov šarvátiek. Diváci si aj napriek prehre prišli na svoje, ocenili svoj tím za bojovnosť. Podobne ako v zápase s SKA Petrohrad inkasoval Slovan gól v závere predĺženia.

Vedúci gól

Otvárací, prvý alebo vedúci gól v domácom zápase to je pre belasých vzácny či ojedinelý jav. Slovan sa doma často trápil, musel otáčať nepriaznivý stav. V doterajších 10 vystúpeniach viedol v stretnutí na štadióne Ondreja Nepelu iba raz. A to v súboji s Novokuzneckom (6:0). V ostatných zápasoch vždy musel doťahovať. V 11. vystúpení v sezóne pred vlastnými fanúšikmi poslal Slovan do vedenia v zápase Milan Bartovič. Ten využil výbornú prácu Barkera s Viedenským. Za pozornosť stojí aj dobrý výber miesta pred bránou, kde ho nezištne našiel presným pasom Viedenský. Toto hráčom Slovana často chýba, sústredia sa na hru v rohoch, málo si hľadajú voľné miesto pred bránou, ako to spravil Bartovič, ktorý nedal Svedbergovi šancu.

Omarkománia

Linus Omark je zaujímavý hráč, ktorý v zápasoch často svojim výkonom vyčnieva. Bolo tomu tak, aj keď obliekal dres Jokeritu Helsinki. Svoje umenie predviedol fanúšikom proti Slovana i v drese svojho nového zamestnávateľa z Ufy. Jeho prehľad v hre dodáva spoluhráčom možnosť dostať sa do dobrej streleckej pozície. Vymyslel gólovú akciu pri Engqvistovom zásahu,  aby vyzval do šance na rozhodujúci gól Loginova. Odstaviť tohto útočníka od puku je obtiažne. Svoje by o tom mohol hovoriť Mihalik, ktorého Omark povozil na kolotoči, stopku mu vystavil až Brust úspešným zákrokom.  Okrem toho predviedol viacero skvelých ťahov.

Neistý Viking

Nedá sa povedať, že číslo 88% v úspešnosti prvého brankára Svedberga je náhodné. V zápase nepôsobil istým dojmom, aj keď v kľúčových fázach svoj tím podržal. Počas druhej tretiny chytil Miklíkovi tutovku, v tej poslednej, po Pulišovom zásahu puky vyrážal pred seba, predvádzal neisté zásahy. Obrancovia Ufy mu ale prácu často uľahčili, keď sa hádzali do striel. Keď strela prešla, puk ostal v tesnej blízkosti jeho svätyne. Surového gól bol toho dôkazom, keď vyrazil pred seba Kašparovu strelu. Slovan už nemal dostatok času na to, aby sa pokúsil pridať štvrtý gól, využiť tak brankárovu neistotu po dvoch inkasovaných gólov v krátkom čase. Škoda, že  v závere predĺženia Slovan inkasoval, v nájazdovej lotérii by si diváci prišli na svoje, v brankárovi by mal Slovan navrch.

Spiaci strelec

Slovan sa v minulej sezóne opieral o góly Ladislava Nagya. Ten sa v tomto ročníku strelecky trápi. Proti Ufe ohrozil Svedberga štyrikrát. Jeho jeden gól za 15 zápasov je málo. Na bránu súpera vyslal dovedna 52 striel.  Je na škodu veci, že spolu s ním sa trápi a strelecky mlčí celý tím. Herne sa darí Lukášovi Kašparovi, bodovo sa zasekla jeho dvojička z prvého útoku Václav Nedorost, od ktorého ako od prvého centra sa čakalo viac ako (1+2). Sme presvedčení, že títo spomínaní hráči sa gólovo chytia, pomôžu tak zlepšiť efektivitu celého tímu. Krátko pred sezónou vedenie Slovana avizovalo posilu do mužstva po skončení prípravných kempov v NHL. Tie sa blížia ku svoju koncu, príde do Slovana čistokrvný zakončovateľ typu Mira Šatana?

Brustove zásahy

Barry Brust je unikátny typ brankára. Oproti Garnettovi si hru viac užíva, hrá a brnká na nervy nielen protihráčom, ale aj divákom. Radosť z jeho výletov a prehnanej aktivity nemá ani Miloš Říha. V zápase inkasoval zbytočný 10 minútový osobný trest, čo mu na pohode rozhodne nepridalo. Napriek tomu je oporou mužstva, čo predviedol aj proti Ufe. Za góly ho viniť nemôžme, pri prvom sa mu puk odrazil od tyčky do brány. Druhý inkasoval z „jeho parkety“ tak ako oba v zápase proti Záhrebu na jeho ľade, z priestoru medzi kruhmi. Ten tretí bol po rýchlej súhre, kde nestačil na rýchly pokus Prochorkina. Bombu  Loginova v predĺžení zaregistroval až v sieti. Po treťom góle chytil päť čistých góloviek Salavatu, hoci sme mali dojem, že po dvoch rýchlych góloch v krátkom časovom slede ho v bráne nahradí Garnett. Čiernu chvíľu si vybral v predĺžení, kde po jeho faule oslabil svoj tím.

One thought on “Päť postrehov zo zápasu s Ufou

• 3. októbra 2015 at 11:14

Ja neviem, ci sa da okorculovat hokej, ako vysoka skola, ale asi velmi nie. Prva tretina ako-tak, druha na mna posobila ako cisty chaos a uplne nezvladnuta. Ta tretia, balzam na belasu dusicku, taky hokej by som chcela zazivat a po takom vykone by hadam ani prehra tak velmi nebolela.