Päť postrehov zo zápasu s Víťazom Podoľsk

HC Slovan nevyužil dobre rozohratý zápas s Podoľskom, s ktorým prehral po predĺžení. Potvrdilo sa, že hra súpera belasým nesedí.Navyše už v tretej minúte pre zranenie musel z hry odstúpiť Voráček, ktorý sa obetavo hodil do strely súpera. Zaujal aj fakt, keď Slovan nastrelil žrď, aby Podoľsk potvrdil staré známe nedáš – dostaneš. Miesto stavu 3:0 bolo 3:1.

Efektívny Boychuk

Kanadský útočník potrvdzuje rolu produktívneho hráča. V 13. zápasoch si pripísal na svoje konto 14 bodov (5+9),po dvoch strelených góloch zaokrúhlil počet gólov na päť. Proti Podoľsku potvrdil prehľad v bránkovisku, keď veľmi podobnými gólmi poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Za zmienku stojí to, že to boli jeho dve strely v zápase, mal teda stopercentnú úspešnosť streľby.

Klúčové momenty

Pri pohľade na vývoj stretnutia, si Slovan prehral zápas v druhej tretine. Po pozorne odpískaných technických priestupkoch v hre, za zdržovanie hry zo strany brankára, či vyhodenie puku sa postupne dostal do 32 sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Tú absolútne nezvládol, keď v oslabení inkasoval. Potvrdilo sa napísané pravidlo, o tom, že ak nevyužiješ presilovku o dvoch hráčov, nezaslúžiš si vyhrať. Druhým momentom, na ktorý striedačka súpera zareagovala bola výmena brankárov. Karhunenovi zápas absolútne nevyšiel, tretí gól belasých si zrazil do vlastnej brány. Za to Saprykin pustil perie až 12 sekúnd pred koncom. V neposlednom rade treba spomenúť Desprésovo päťminútové vylúčenie v čase, keď do konca stretnutia zostávalo 2:42.

Voľno, či zápasový kolotoč

Rozpis zápasov je nastavený tak, že Slovan naposledy odohral zápas s Ufou pred ôsmymi dňami. Mal dostatočný čas na oddych i na to, aby sa dobre pripravil na svojho súpera. To v prvej tretine aj ukázal, no vo zvyšku stretnutia zo svojej aktivity upustil, prispôsobil sa nezáživnej hre súpera. V tomto prípade, je preto ťažko posúdiť, či je pre mužstvo lepšie, ak hrá v tempe zápasy obdeň, alebo na stretnutie nastúpi po týždni voľna. Najbližšie sa Slovan predstaví doma až v sobotu.

Kopírak

Už to je ako obohraná platňa. Už v prvom domácom stretnutí s týmto súperom sa Podoľsk dostal ku gólom po obrovských chybách. Nebolo tomu inak ani v utorňajšom zápase. Slovan sa z chýb nepoučil. Súper využil z minima maximum, potrestal nedôsledné bránenie hráčov Slovana. Asi má dobre naštudovaného brankára Štěpánka, keď štyri góly z piatich išli do horných častí brány. Rovnakou mincou sa presadili v prvom zápase, keď prekonali Štěpánka trikrát.

Účinná strela z prvej

Musíme uznať, že prvý a posledný gól Slovana boli parádne. Oba mali rovnaký rukopis. Tak ako Viedenský, tak aj Řepík profitovali z presných nahrávok a so zakončením sa nehrali. Strieľali z prvej, čo sa brankárom najťažšie chytá.Obaja zaznamenali svoj deviaty gól v ročník. Oceňujeme Réwayov cit pre prihrávku, okrem spomínanej nahrávky na vyrovnávajúci gól v zápase ukázal viacero pekných nahrávok. Škoda, že sme neboli svedkami viacerých pokusov z prvej.