Päť postrehov zo zápasu s Lokomotivom Jaroslavľ

V zaujímavom zápase Slovan nestačil na Lokomotiv Jaroslavľ. V sezóne prehral aj druhé stretnutie s týmto súperom aj tentokrát o tri góly. V prvom meraní síl mu podľahol 1:4, tentokrát 0:3. Zaujímavosťou je, že na oba tieto zápasy prišlo nad 8000 divákov. 9.9. 2018 stretnutie sledovalo 8457 divákov, v sobotu 8587. Aj napriek prehre diváci po zápase svojim zverencom zatlieskali, tí bojovali, žiaľ nepodarilo sa im skórovať. Ak pridajú k tomuto výkonu aj góly, v pondelok proti Astane nie sú bez šance na dobrý výsledok.

Jegličov debut

Už pri hymne si Jeglič vyslúžil potlesk. Hneď pri prvom striedaní na ňom bola vidno chuť do hokeja. To okorenil pekným „hitom“. Nastúpil síce vo štvrtom útoku, ale od druhej tretiny už figuroval v druhom, kde nahradil Adama Lišku. V záverečnej tretine sa dokonca objavil na presilovke. Celkovo si vo svojom prvom zápase po osemesačnej prestávke bez hokeja pripísal 11:23 minút, počas ktorých raz ohrozil Salákovu bránu a zablokoval jednu strelu súpera.

Súboj mladíkov

Toto stretnutie prinieslo aj súboj mladíkov Adama Lišku a hosťujúceho Nikolaja Kovalenka. Obaja bojujú o ocenenie najlepšieho hráča KHL do 20 rokov. Zatiaľ čo Adam má na svojom konte šesť bodov (1+5). Nikolaj zaznamenal štyri góly. Slovenský mladík odohral o deväť zápasov viac ako nádej ruského hokeja, ktorá gény zdedila po svojom otcovi, Andrejovi Kovalenkovi, ktorý sa preslávil v NHL. V nej odohral 653 duelov. Do NHL odchádzal z Lokomotivu, syn pokračuje v jeho šľapajach. V samotnom zápase vyšiel víťazne Kovalenko, ktorý odkorčuloval niečo viac ako osem minút, Čiliaka neohrozil. Liška počas času 11:40 dokázal raz vystreliť na Saláka. Okrem toho si pripísal aj jeden dvojminútový trest.

Dva rýchle góly

Do 38 .minúty bol zápas otvorený. Potom prišli dva rýchle góly, na ktoré stačilo hráčom Lokomotivu 20 sekúnd. Tak ako prvý aj druhý bol z kategórie nevypracovaných, ale skorej boli o šikovnosti hráčov, ktorí dokázali oba puky dopraviť za Čiliakov chrbát po odrazených strelách. Slovan na tieto zásahy nenašiel odpoveď, navyše inkasoval góly „do šatne“.  Čo treba povedať, viacerí súperi ak v Bratislave vedú, kazia hru, a bránia výsledok. Lokomotiv aj napriek svojmu vedeniu naďalej napádal vo dvojci rozohrávku Slovanu, ktorý tak mal problém dostať sa do tretiny súpera. Veľakrát sa im podarilo získať puk, a nebezpečne ohroziť Čiliakovu bránu.

Šarvátky

Diváci aj napriek prehre v zápase videli všetko, čo k hokeju patrí. Dokonca aj bitku medzi Bačíkom a Rafikovom. Ďaleko od bitky nemal ani Gélinas s Krasovskym. V druhej tretine vyšiel z brány Salák, bol teda súčasťou hry, po ataku od Řepíka prifilmoval pád, za čo hlavní rozhodcovia Řepíka vylučili, ale ataky na jeho osobu v podobe kroščeku zostali bez odozvy. Zvláštne posúdenie celej situácie. Už o pár minút prišlo k ďalšej šarvátke, tentokrát pred Čiliakom. Diváci si preto prišli na svoje.

Zvláštne presilovky

V stretnutí bolo pomerne dosť vylúčených. Hoci viac sa vylučovať začalo až od druhej tretiny. Oba tímy hrali presilovky takmer bez striel, bolo to spôsobené aj tým, že brániaca sa štvorica veľmi dobre bránila. To platilo na oboch stranách. Navyše v druhej tretine prečíslenie v oslabení dvoch na jedného nezakončil gólom Červený. V tretej časti mali hostia v oslabení dokonca dve sľubné šance, obe bez gólovej koncovky. Hlavne v prípade belasých, je škoda, že počas presilovky svoje šance nevyužili ako tomu bolo vo štvrtok proti Sibiru.