Piaty zápas série medzi Slovanom a Banskou Bystricou rozhodlo opäť predĺženie, tentokrát sa tešili Bystričanky (FOTO)

BK Slovan Bratislava  – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 60:67 (54:54) (15:16, 19:14, 6:15, 14:9 – 6:13)

V Bratislave sa rozhodovalo v zápase medzi Slovanom a Banskom Bystricou o postupe do malého finále o piate miesto. V ňom už na svojho súpera čakajú hráčky Cassovie Košice. Do stretnutia vstúpil Slovan dobre, keď sa ujal vedenia po trojke Lenky Slezárikovej. Hostky sa na svojho súpera dotiahli, na čo domáce zareagovali šnúrovou šiestich bodov, aby v 6. minúte viedli 12:7.  Hra sa prelievala z jedenej strany na druhú, keď sa zdalo, že Slovanistky budú po prvej štvrtiny vyhrávať, trojkou z poslednej sekundy poslala do vedenia svoje družstvo hosťujúca Stachová 15:16. Slovan v druhej štvrtine zlepšil doskok,  zápas otočil vo svoj prospech viedol 19:16. Oba celky si boli vedomé dôležitosti tohto duelu, nechceli urobiť chybu, ktorá by ich stála zápas. V 19. minúte bol stav vyrovnaný 30:30, vďaka dobrej obrane napokon patril prvý polčas domácim, ktoré po ňom viedli 34:30.

Po prestávke sa podarilo Bystričankam zvrátiť vedenie vo svoj prospech, keď strelecky disponovaná Stachová k dvom bodom vzápätí pridala trojku 34:35. Rovnakou mincou odpovedala Mlynarovičová, ktorá v 24. minúte upravila na 37:35, aby v zápätí Turzákovaá zvýšila na 40:35. Slovan mal už štyri fauly, čo využili hostky, ktoré postupne sťahovali ich náskok. Bystričanky sa dopustili prvého faulu až v 26.minúte. Po tretej časti napokon viedli 40:45. V záverečnej štvrtine prvé tri minúty diváci kôš nevideli,  až potom znížila na dvojbodový rozdiel úspešnou trojkou Križmová, vrátila domáce späť do zápasu. Päť minút pred koncom znížila Slezáriková na 49:50. Krátko po tom si zranila koleno, zápas sa pre ňu predčasne skončil. Tento moment ovplyvnil dianie na ploche. Slovan zabojoval, aby Talajková vyrovnala na 54:54. V posledných sekundách zápasu mohol Slovan dokonca vyhrať, ale posledný útok belasým nevyšiel. Stretnutie sa dostalo do predĺženie, v ktorom mali pevnejšie nervy a mušku hráčky Banskej Bystrice. Tie po výsledku 60:67 postúpili do boja o piatu priečku. Na Slovan čaká boj o siedmu pozíciu s BAM Poprad. Prvý zápas je na programe v sobotu v Bratislave.

Zostava

Marcová 2, Križmová 16, Slezáriková 10, Talajková 16, Mlynarovičová 3

(Dulová 0, Zarevúcka 7, Turzáková 6)

Michal Martišek športový manažér BK Slovan: ,,Samozrejme veľké sklamanie, ťažko sa hľadajú slová, prehrať piaty zápas v predĺžení vždy bolí. Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, Bystrica v celej sérii príkladne bojovala a mali sme s ňou  väčšie problémy ako sme si možno mysleli. Napriek tomu, že panuje veľké  sklamanie, nemám z môjho pohľadu dnes čo dievčatám vyčítať. Iste, porobili sme chyby, aj v kritických momentoch, zranila sa nám Lenka Slezáriková,  ale každá jedna hráčka aj celá lavička bojovali a veľmi chceli vyhrať, no  žiaľ, niekedy ani to nestačí. Prehry patria k športu rovnako ako víťazstvá, treba sa však veľmi rýchlo dať do poriadku, pretože nás čaká  niečo, čo sme si ani len nepripúšťali – boj o záchranu s Popradom.“

Tréner Danilo Rakočevič: “ Z môjho pohľadu hráčkam po vypadnutí so Šamorínom chýbala väčšia motivácia v boji o piatu priečku. Jedným z rozhodujúcich momentov stretnutia bolo zranenie Lenky Slezárikovej. Na lavičke sa hráčky zľakli, my sme prišli o kľúčovú hráčku. Nielen v zápase, ale aj v predĺžení nám chýbala. Verím, že sa dá čoskoro do poriadku, a pripojí sa k nám. Želám jej skoré uzdravenie. Nevyšiel nám záverečný útok, tak ako v jednom stretnutí Bystričankám, keď sme sa my tešili z výhry po predĺžení. Mrzí ale výkon v tretej štvrtine, kde sa nám strelecky nedarilo. Dáme hráčkam zopár dní voľna, začneme sa pripravovať na sobotňajší zápas s Popradom. Bude to súboj porazených družstiev. Sme veľmi sklamaní, celú sezónu sme bojovali. Bohužiaľ takýto je šport, musíme sa dať dokopy a bojovať o siedme miesto. Gratulujem súperovi k postupu, a prajem mu veľa šťastia v boji o piatu priečku.“