Slovan si zo Senice vezie tri body, stiahol náskok Trenčína na šesť bodov (VIDEO)

FK Senica –  ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1)

Góly: 71. Leško -25. Zreľák, 52. Saláta. 89. Crnkič

FK Senica: Šulla – Morong (58.Kosorín), Hladík, Pillár, Hušek – Mehremič, Hromada (46. Komara), Kontár, Dolný – Leško (83. Almasi), Šmehyl.

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Podaný, Pliatsikas,Saláta, Sekulić, de Kamps (77. Vittek), Oršula (67. Scott), Crnkić, Simović – Kubík, Zreľák.

Rozhodovali: Glova – Chládek, Ádám

Diváci: 1432

Slovan vstupoval do zápasu s vedomím, že v prípade víťazstva stiahne náskok Trenčína na šesť bodov. V 10. minúte sa do šance predieral Saláta, poslal do šance Podaného, ktorého center Šulla chytil. Seničania v krátkom časovom úseku zahrávali dva rohové kopy, Mucha prácu nemal. Slovan sa postupne osmelil, predviedol dva protiútoky, i zakončenie Kubíka, to išlo vysoko nad. V 20. minúte nebezpečne vystrelil Dolný, jeho strela iba tesne minule Muchovu bránu. Slovan pohrozil brejkom, ale Oršulovu strelu Hušek zablokoval na roh. V 25. minúte vyšla belasým akcia, keď sa lopta po osi Kubík – Crnkič dostala k Zreľákovi, ten poslal svoj tím do vedenia 0:1. Senica mohla vzápätí vyrovnať, Leškova strelu z priameho kopu Mucha vyrazil na roh. V 38. minúte sa dostal do čistej šance dostal Hromada, ten zo voči neuspel, Mucha jeho pokus bravúrne vyrazil. Slovan kontroloval záver polčasu, po ktorom viedol 0:1.

Vstup do druhého polčasu belasým vyšiel. Po faule na Oršulu zahral Kubík necvičenú akciu. Na zadnej tyčke našiel Podaného, ktorý presnou spätnou hlavičkou v pätke našiel voľného Salátu, ktorý zvýšili na 0:2. Po hodine hry využil Dolný de Kampsovu chybu, po ktorej musel Mucha na dvakrát zasahovať, zabránil tak kontaktnému gólu domácich. Domáci Hladík v 70.minúte zachránil pred Crnkičom, ktorému zobral z kopačky istý gól, loptu odkopol na roh. Nedáš-dostaneš, o minútu sa peknou strelou presadil Leško, ktorý znížil na 1:2. Domácich tento gól povzbudil, snažili si o vyrovnanie. Slovan odpovedal Simovičovým pokusom, ktorý išiel tesne nad Šullovu bránku. Senica sa v závere pokúšala o vyrovnanie, Slovan na čele s pozorným Muchom si dal pozor, doviedol zápas do víťazného konca. Keď v 89. minúte po Zreľákovej nahrávke Crnkič uzavrel na 1:3.