Po Moskovskom debakli Slovan neuspel ani v Novgorode

HC Torpedo Nižnij Novgorod vs. HC Slovan Bratislava  3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly a asistencie:  23. Savinainen (Dvurečenskij), 26. Filatov (Gazulin), 38. Denis Kazjanov (Stojlarov) – 52. Sersen (Tičar)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Kasutin) – Hietanen, Pepljaev, Bernatskij, Vasiljev, Blažhievskij, Grigorev, Aljajev – Stojlarov, De. Kazjonov, Dm. Kazjonov, Salminen, Immonen, Wolski, Filatov, Gazulin, Krasnoslobodcev, Knjazev, Potapov, Savinainen

HC Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Baranka, Sersen, Štajnoch, Barker, Kozák, Mihálik, Brejčák – Nagy, Murley, Hudáček, Kudrna, Tičar, Netík, Bartovič, Surový, Rehák, Lunter, White.

Rozhodca: Drejev, Naumov – Majtak, Pronskich Vylúčení: 6:7 Mihalik 10 minútový osobný trest Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.

V úvode zápasu tentokrát žiaden uragán zo strany domácich neprišiel. Prvý faul prišiel na slovanistickej strane, ale hra sa rýchlo vyrovnala po nedovolenom zákroku na Nagya. V hre 4v4 bolo Torpedo nebezpečnejšie. V 9. minúte mohol otvoriť skóre White, ale nedokázal puk dopraviť do brány. Domáci hrali v závere prvej časti presilovku o dvoch hráčov, napriek obrovskému tlaku Slovan odolal.  V prvej tretine bola hra vyrovnaná, diváci v nej gól nevideli.

Druhú tretinu lepšie začal Slovan, Nagy po Marleyho prihrávke neprekonal Birjukova. Staré známe nedáš – dostaneš, v 23. minúte otvoril skóre Savinainen. V 25. minúte prehrával Slovan 0:2, Filatov prestrelil Backlunda. Následne dostal Slovan hrať ktátku presilovku o dvoch hráčov, ale kontaktný gól nepridal hoci mal dve super šance Nagya a Hudáčka. Pri presilovke Torpeda unikol Nagy, ktorý vypracoval šancu pre Murleyho, ten stroskotal na Birjukovovi. Domáci brankár chytil aj Kudrnovu strelu. Slovan prehrával po druhej tretine 0:3, v 38. minúte pridal tretí gól Denis Kazjonov.

Posledná tretina sa odohrávala prevažne v strednom pásme, domáci vedomí si svojho náskoku kontrolovali hru. Torpedo takmer pridalo štvrtý gól v 47. minúte, Backlund bol pozorný. Desať minút pred koncom mohol v presilovke rozhodnúť Salminen, Backlund jeho strelu kryl. Slovan v 52. minúte znížil na 1:3, Sersen od modrej čiary prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Slovan mohol pridať dva góly a vyrovnať, Birjukov Torpedo podržal.

Hlasy zdroj: hcslovan.sk:

Petri Matikainen :“Po vysokej prehre v Moskve, sme sa snažili dať mužstvo čo najrýchlejšie dokopy. Myslím, že sa to aj podarilo, odohrali sme dobrý zápas, bojovali sme od začiatku do konca. Hrali sme ho na tri päťky so šiestimi bekmi. Domáci rozhodli v druhej tretine, potrestali naše ľahké chyby. Vytvorili sme si aj šance, no vynikajúco chytal gólman Birjukov. Toto je cesta akou by sme sa mali uberať v zostávajúcich stretnutiach tejto sezóny.“

3 thoughts on “Po Moskovskom debakli Slovan neuspel ani v Novgorode

• 14. februára 2015 at 1:48
    Permalink

Ako taký pozitivista by som chcel (aj keď je to jedno) chlapcov pochváliť za výkon. Súčasne, súhlasím s názorom českého komentátora, že keby sme vyhrali nikto sa nemôže čudovať. A dovolím si tvrdiť že v čase keď išlo o výsledok sme mali o 2 vyloženejšie šance naviac a zápas nebol v réžii Novgorodu…ale veď jedna z otrepaných pesničiek zas a znova…
    Áno, asi až strašne drzé na túto dobu, no je to len zhodnotenie posledného, celkom sympatického výkonu, ktorý ničím neospravedlňuje predchádzajúce pošliapanie našich farieb 🙁 🙁 .
    Neviem, páni Slovanisti, pán admin? Je nás tu zopár. Dáme diskusiu, alebo článok o tom kto by si ako predstavoval našu budúcnosť? Mňa by to zaujímali ešte viac vaše názory, čo by ste uvítali a prečo?

• 14. februára 2015 at 12:08
    Permalink

Najlepsie by bolo ostal v khl :). Zvykli sme si na vynikajuci hokej a vsetko okolo a kazda sezona nemoze byt katastrofalna ako bola tato.
    Ceska liga.. sportovo asi najlepsia, sutaz riadia kompetenty ludia len sa obavam ako by nas prijali.Predsa uz je to vela rokov od spolocnej sutaze a fanusikovska rivalita sa uz vytratila a asi by vacsi priestor dostali „narodnostne“ trenice, nie zeby v CSSR neboli, ale predsa..(tupych kriklunov je pocut vzdy najviac)
    EBEL.. pre mna asi najmenej lakava sutaz, ale nic o nej neviem.. Ale tak mozno derby s Viednou by bolo casom vypäté :). Maju to marketingovo a organizacne asi dobre zvladnute.
    EXL..moc by mi nevadila, ale asi by to bol koniec klubu ako ho pozname.. Ale vela ludom na slovensku by to urobilo radost a som rad, ked su moji spoluobcania radi..aspon by nevyzerali ako úplní tuponi pri skandovani ŠK keby sme na tom lade boli 🙂
    To je ako s autom ked presadnes z fullky do zakladnej vybavi..odveze ta to hej, ale zistis, ze kopec hluposti na ktore si si zvykol a nutne k jazde nepotrbujes ti v tej zakladnej vybave chybaju..