Preview: ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok

V nedeľu 9.augusta pokračuje Fortuna liga zápasmi štvrtého kola. ŠK Slovan privíta o 19.00 ambiciózny MFK Ružomberok. Už v piatok si Skalica po bezgólovej remíze podelila body s Podbrezovou. V sobotňajších stretnutiach majster z Trenčína štvrtýkrát v sezóne zvíťazil  1:0, tentokrát si poradil s Myjavou. Michalovce zaznamenali prvé víťazstvo vo Fortunalige, keď na domácom štadióne porazili ViOn Zlaté Moravce 2:1. Nedeľa ponúka tri zápasy, Žilina – Dunajská Streda, Senica-Trnava a ŠK Slovan – Ružomberok.

table 9.8ŠK Slovan Bratislava

Belasí po výbornom druhom polčase proti FK Krasnodar prišli o víťazstvo v nadstavenom čase.  Po remíze 3:3 sa rozlúčili s účinkovaním v Európskej lige. V nedeľu už musia myslieť na domácu súťaž, v ktorej dve kolá nevyhrali. V posledom domácom stretnutí s Ružomberkom  Slovan vyhral tesne 1:0, hrdinom zápasu bol Kornel Saláta. Do tréningu sa zapojil Martin Dobrotka, naopak Slobodan Simovič počas týždňa absolvoval vyšetrenia v Belehrade.

MFK Ružomberok

V treťom kole mali futbalisti Ružomberku odložený zápas s Trnavou.  V lete prišiel do klubu reprezentačný útočník Martin Jakubko, ten vytvoril útočný dvojzáprah s Pavlom Masarykom.  Na toho si bude musieť obrana Slovana dávať najväčší pozor. Z Liberca sa do tímu vrátil Ďubek, ktorý vystužil ofenzívu MFK. Ružomberok prišiel v úvode sezóny o brankára Seneckého, toho v Ružomberku nahradí bývalý brankár MFK Košice Darko Tofiloski

Vzájomné zápasy:

Slovanu sa v ostatných zápasoch proti Ružomberku zvyklo dariť.

18.04.15 ŠK Slovan Bratislava MFK Ružomberok 1 : 0
26.10.14 MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava 1 : 2
01.08.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Ružomberok 2 : 1
26.04.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Ružomberok 1 : 2
10.11.13 MFK Ružomberok ŚK Slovan Bratislava 2 : 3

 

Nastúpia belasí v tejto zostave?

Mucha – Kotula, Gorosito, Saláta, Podaný, Milinkovič, Sekulič, González, Kubík, Priskin, Mézsáros?

Pridaj komentár