„Polčas“

Aj takto futbalovo by sme nazvali tento článok. Hokejisti HC Slovan uzavreli zápasom s Lokomotivom Jaroslavľ (1:3), prvú polovicu sezóny.  Pozrime sa ako sa im darilo v prvých 30-tich zápasoch sezóny 2014/2015, v ktorých nazbierali 38 bodov.

Fanúšikovia belasých, po značných zmenách v kádri počas letnej prestávky, boli zvedaví, aký Slovan sa predstaví v prvom zápase sezóny proti Medveščaku Záhreb. Ako vieme, v príprave odohral Slovan viacero zápasov, v ktorých tréneri hladali vhodné zloženie útokov a obranných dvojíc. Toto im však narušili zranenia viacero hráčov : Matta Murleyho, Martina Štajnocha a Kurtisa Fostera, ktorí museli vynechať počas prípravy veľa zápasov i dôležitých tréningov. Fanúšikovia očakávali viac od Fostera, ktorého debut v sezóne prišiel až koncom septembra.

V polovici základnej časti figuroval Slovan na poslednom mieste v tabuľke zo zápasov odohraných na domácom ľade! Na toto neboli fanúšikovia zvyknutí a veríme, že si zaslúžia viacej víťazstiev ako iba štyri!!!!

September 

Vlani Slovan nezachytil úvod sezóny, preto sa očakávalo, že v novej sezóne sa Slovan chytí od prvého zápasu. Úvod do sezóny mali belasí ako z rozprávky, po prvých troch zápasoch mali plný počet bodov! Zaujala hlavne výhra na ľade víťaza Gagarinovho pohára z ostatnej sezóny – Metallurgu Magnitogrsk  3:2.  Potom však prišli tri prehry v rade a po domácom zápase s Čerepovcom (0:3), pre viacero fanúšikov prišla nečakaná správa, Rostislav Čada na vlastnú žiadosť odstúpil z postu hlavného trénera HC Slovan. Jeden zápas v role hlavného trénera si vyskúšal aj súčasný asistent Vlado Országh, žiaľ proti CSKA Moskva nebola úspešná. Vedenie klubu angažovalo na uvoľnený post fínskeho trénera Petriha Matikainena, ktorému domáca premiéra proti Medveščaku Záhreb (1:4) nevyšla. Napriek tomu belasí zakončili september výhrou nad Dinamom Minsk 3:2 sn.

DSC00013

Október 

Ten sa niesol v duchu striedavých kolísavých výkonov, po ktorých Slovan postrácal viacero bodov, v zápasoch, kde bol lepší, ale doplatil na slabučkú efektivitu, ktorú súper nemilosrdne trestal.  Prehry v Záhrebe (1:0) či v  Čeljabinsku (3:2) sú príkladom. Za vydarené výsledky hodnotíme víťazstvá v Jugre (4:3sn), Nižnekamsku 3:1 a Lade Toglliaty 6:3. Slovan navyše v tejto sezóne stráca veľa bodov v domácich zápasoch, dobre rozohraný zápas s Novosibirskom napokon prehral tesne 2:3, nasledoval výbuch v zápase s Amurom Chabarovsk 1:3. Práve tu sme verili, že Slovan potvrdí zlepšenú formu a pripíše si do tabuľky body, čo sa nestalo. V októbri sa zranil aj Matt Murley, vedenie angažovalo českého útočníka Tomáša Rachůnka, ktorý mal pomôcť nakopnúť ofenzívu tímu. 

DSC04300

November

Mesiac, v ktorom hokejisti svojim vzhľadom podporujú boj proti rakovine prostaty . Slovanu sa v novembri bodovo nedarilo. zaznamenal iba dve výhry oproti  piatim prehrám. Slovan prestal dávať góly! Nevieme, čím to je, snažili sme sa to zistiť od samotných aktérov na ľade (Ružičkom, Tičarom či Ölveckým), ktorí iba potvrdili, že šťastena sa od nich odklonila, v zápasoch sa snažia podávať čo najlepší výkon, ale nepadá im to tam…Vedenie v novembri poslalo Libora Hudáčka na mesiac do extraligovej Bankej Bystrice. Na miesto neho prišiel do tímu Štefan Ružička, hráč so skúsenostiami z NHL/KHL ako aj zo slovenskej reprezentácie. V závere Novembra sa prestal na ľade objavovať Kurtis Foster, ktorý podľa našich informácií v klube skončili, klub oficiálne vyjadrenie nevydal.  Slovan mal posledný novembrový týždeň na pláne až tri domáce zápase, v ktorých, hneď ten prvý proti Lokomotivu Jaroslavľ nezvládol. Veríme, že prvý zápas v druhej polovici sezóny proti Víťazu Podolsk, pred ktorým sa vedenie dohodlo na ukončení spolupráce s Tomášom Rachůnkom Slovan zvládne!

DSC00813

Pridaj komentár