Juniorský reprezentačný brankár Samuel Hlavaj posilou Slovana

HC Slovan sa dohodol na dvojročnej zmluve s brankárom Samuelom Hlavajom.

Samuel Hlavaj je odchovancom martinského hokeja, ktorý už v mladom veku skúšal šťastie v zámorí. Po mládežníckych kategóriách v Martine a jednej sezóne v tíme slovenskej dvadsiatky sa mladý brankár presunul do tímu Lincoln Stars v americkej USHL (United States Hockey League).

Od začiatku sme deklarovali úprimný záujem obsadiť tento post slovenským brankárom, napokon sme sa rozhodli pre Samuela Hlavaja, ktorý podpísal v klube kontrakt na dve sezóny. Ide o talentovaného gólmana, ktorý má veľkú časť kariéry pred sebou. V klube by mal nastúpiť do takého počtu zápasov, aby mohol byť rovnocennou brankárskou alternatívou ku Kristersovi Gudlevskisovi. Veríme, že hráč tak bude ďalej rozvíjať svoj talent a v budúcnosti bude zaujímavý aj pre potreby slovenskej reprezentácie,“ povedal po podpise zmluvy pre oficiálny web belasých generálny manažér klubu Maroš Krajči.

Nasledujúci rok prežil výbornú klubovú sezónu v kvalitnej kanadskej juniorskej lige QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League). V 39 zápasoch priemerne inkasoval iba 2,25 gólu na stretnutie s 91,5-percentnou úspešnosťou zásahov. V súťaži dokonca získal cenu Jacquesa Planta pre brankára s najnižším priemerom inkasovaných gólov a Raymond Lagacé Trophy za najlepšieho defenzívneho nováčika sezóny. Okrem toho bol členom All-Star tímu nováčikov súťaže. Výbornú základnú časť svojho tímu Sherbrooke Phoenix nemohol napokon pre pandémiu koronavírusu potvrdiť výkonmi v play-off a zabojovať tak o Memorial Cup.

Vo všeobecnosti sa čakalo, že po 193 cm vysokom a 99 kilogramov vážiacom brankárovi v drafte siahne niektorý z klubov NHL, ale nakoniec sa tak nestalo. Uplynulú sezónu 2020/2021 odchytal v drese Sherbrooke Phoenix, s ktorým sa prebojoval do vyraďovacích bojov, avšak v prvom kole play off quebecký tím neuspel proti Chicoutimi Sagueneens.

Samuel Hlavaj chytal na troch juniorských majstrovstvách sveta. Zúčastnil sa šampionátu v roku 2018 (Vancouver), v roku 2019 (Ostrava/Třinec) a taktiež na posledných MSJ 2020 v Edmontone. Celkovo nastúpil na jedenásť stretnutí v rámci MSJ.

Foto zdroj: hockeyslovakia.com

Pridaj komentár