Polievka: Cením si a vážim ponuku Slovana

Meno Róbert Polievka je v posledných mesiacoch najviac skloňovaným na prestupovom trhu na Slovensku. Slovenský reprezentant a hráč Banskej Bystrice po zápase so Slovanom (2:2) pre média povedal: „Mal som túžbu prestúpiť do Slovana, vedeli to všetci. Ale jednoducho to nevyšlo, nateraz je to uzavretá kapitola. Som z toho trošku smutný a sklamaný, ale život ide ďalej. Môžem byť sklamaný a smutný dnes, zajtra, ale od pondelka musím byť nový Polievka, vrátiť sa do Bystrice a robiť tie veci, čo minulú sezónu, „ začal svoje rozprávanie k danej situácii samotný hráč, a pokračoval: „Cením si a vážim ponuku Slovana. Boli trpezliví, dva mesiace sa urputne snažili získať ma. Spravil som, čo bolo v mojich silách, aby som sa sem dostal. Mám 27 rokov, veľmi som cítil, že teraz je ten ideálny čas. Preto som na to tak tlačil. Mali o mňa záujem kluby, chcel som sa posunúť ďalej po športovej, finančnej, ale hlavne kariérnej stránke. Mohol som si vyskúšať niečo nové a veľké, ale momentálne sa mi to nepodarilo.“ Slovan sa netají tým, že by sa rád posilnil na poste útočníka. Vladimír Weiss na tlačovej konferencii potvrdil, že príchod Davida Strelca je prakticky hotovou vecou.

„Téma Slovan je toto leto pravdepodobne uzavretá. A nemyslím si, že by bolo otvorené zahraničie. Skôr nie, ako áno. Tento týždeň mám mať 1-2 stretnutia s agentom aj s vedením. Chcem túto situáciu čo najrýchlejšie vyriešiť, už mám toho plné zuby. Pokiaľ sa v tomto budem vŕtať ešte týždeň-dva, stratím, čo som si vybudoval minulý rok. Pevne verím, že niečo lepšie na mňa ešte čaká. Pokiaľ nie, nech mi dajú 5-ročný kontrakt a ukončím kariéru v Bystrici. Keby to bolo na mne, verte, že dnes by som už v Bystrici nebol. Ale nie v zlom, milujem ten klub. Len jednoducho nastal čas, keď som mal túžbu opustiť mužstvo kvôli športovej stránke. Necítim krivdu, len smútok a sklamanie. Čo môžem povedať… Chápem to trošku aj zo strany majiteľa, že mal nejakú víziu a nechcel podliezť latku. Trošku ma to mrzí, pretože som na to doplatil len ja. Ja trpím najviac. Trošku ma mrzí, že som nedostal podporu a viac vďaky,“ uzavrel Polievka.

K možnému príchodu Róberta Polievku do Slovana sa vyjradril aj tréner Slovana Vladimír Weiss st.:„Rokuje sa, stále je to otvorené. Keď sa kluby dohodnú, Robo môže prísť, pretože on je so Slovanom dohodnutý. Má zelenú aj od Bystrice, keď sa splnia finančné podmienky. Nehádzal by som flintu do žita, prestupové okno je ešte 2 týždne. Je to len otázka ceny. Nie je to otázka kvality, chcenia, nechcenia. My Róberta chceme, on chce ísť k nám. Samozrejme, aj majiteľ Bystrice sa musí pozerať na svoj rozpočet. Verím, že ho získame, že sa kluby dohodnú. Akým spôsobom, uvidíme. Je viacero variantov. Rokovania nie sú jednoduché, niekedy sa ťahajú dlho.“

Pridaj komentár