Ukázali sme charakter, tvrdí Zreľák

Belasí potvrdili v domácom zápase proti UC Dublin úlohu favorita, víťazstvo sa však rodilo veľmi ťažko. Hostia výborne bránili, gólové šance nie a nie prísť. Vykúpenie napokon prišlo šesť minút pred koncom, keď volej Adama Zreľáka zapadol za brankára Corbeta. „Som rád, že mi to padlo.  Dokázali sme, že máme charakter, aj po červenej karte sme dokázali vyhrať,“ povedal po zápase šťastný strelec. Práve červená karta Gorosita ešte v prvom polčase narušila plány belasých za jasným víťazstvom. Hostia po nej okrem bránenia občas podnikli aj rýchly protiútok, Ján Mucha však vo svojej premiére v drese Slovana neinkasoval. „Tá červená karta bola zbytočná, ale povedali sme si cez polčas, že sa musíme zomknúť a hrať ako tím. A to sa nám myslím podarilo,“ pokračoval Zreľák.

Zrelak

Najväčšie šance hostí prišli na konci prvého polčasu, keď Swan prehodil Muchu, našťastie však napokon aj bránku. V druhom polčase musel Mucha vyriešiť rýchly protiútok hostí, keď zasahoval opäť po strele Swana, za stavu 1:0 ešte za pozornosť stála štandardná situácia po rohovom kope Dublinu, keď loptu do bezpečia odhlavičkovával Štefánik. Írske mužstvo malo loptu na svojich kopačkách v percentuálnom vyjadrení menej a to aj napriek presilovke, avšak výkonom rozhodne príjemne prekvapilo. „Oni hrali v prvej lige niekoľko rokov, takže o tom, že majú kvalitu sme vedeli. Napokon ju aj ukázali,“ priznal Zreľák. Odveta teda nebude jednoduchá, výsledok 1:0 je však aj podľa slov trénera Tittela pri priebehu zápasu dobrý. Na írskej pôde však musí Slovan ukázať oveľa viac, ak chce postúpiť. Ešte predtým ho však čaká prvý zápas v domácej Fortuna lige. „Čaká nás prvý „majstrák“, musíme sa teda poriadne  pripraviť, ale zároveň si po pohárovom zápase aj vhodne odpočinúť. Nielen do odvety, ale aj do Zlatých Moraviec ideme vyhrať,“ sľubuje Adam Zreľák fanúšikom.