Popradčania v drese Slovana

Počas reprezentačnej prestávky sa HC Slovan dohodol na trojročnej zmluve s Marcelom Haščákom. S hráčom, ktorý pochádza z Popradu a v minulej sezóne si obohatil svoje štatistiky o 45 gólov a 39 asistencii. Pri pohľade do minulosti je zrejmé, že Popradčanom sa v Slovane zvyklo dariť, ak nadviaže na svojich rodákov nie je vylúčené, že pomôže belasým k titulu.

Od sezóny 1997/1998, kedy Slovan získal titul po 19 rokoch až po súčasnosť obliekalo dres Slovana až 13 hráčov, ktorí pochádzajú z Popradu. Viacerí pomohli Slovanu vybojovať niekoľko titulov, či pomôcť vyhrať Kontintnetálny pohár. Posledným trinástym je Marcel Haščák, bude číslo 13 šťastné?

Pred sezónou do Slovana zamieril Samuel Takáč, ktorý si vďaka dobrým výkonom vypýtal pozvánku do reprezentácie. Na Nemeckom pohári si otvoril aj strelecký účet.

Jedným z prvých, čo sa objavil v Slovane bol Igor Rataj, produktívny center odohral za Slovan päť sezón, získal tri tituly. Belasá „55“ bola počas svojho pôsobenia v Slovane dôležitou súčasťou mužstva. S Jurajom Štefankom a Radoslavom Kropáčom vytvoril nebezpečný útok.

Úctyhodných desať sezón v belasom strávil kanonier Martin Kuľha. Raz sa stal najlepším strelcom sezóny, raz vyhral kanadské bodovanie. So Slovanom získal päť titulov.

Slavomír Pavličko v drese Slovana dokonca nosil aj kapitánske C. Po svojom príchode v roku 2001 doplnil svojich krajanov Rataja s Kuľhom. Patril medzi pracovitých hráčov. So Slovanom získal dva tituly. Zaujímavosťou je, že kariéru ukončil v Srbsku.

Peter Janus strávil v Slovane štyri sezóny, dvakrát sa tešil z titulu, vo finálovom zápase v 2002/2003 to bol on, kto bol autorom víťazného gólu v predlžení proti Košiciam.

Takmer štyri ročníky si v drese belasých odkrútil Marek Kolba, vďaka ktorým sa tešil z dvoch titulov.

Podobne ako Kolba, štyri sezóny za Slovan odohral aj Dávid Skokan. Vybojoval si jeden titul. Na 27 zápasov nastúpil aj v KHL, kde získal 5 bodov (3+2)

V KHL si za Slovan počas dvoch sezón zahral aj Ján Brejčák, počas nich odohral 40 duelov (0+4). V zápase s Atlantom Mytišči zaujal pästnou výmenou s Arťuchinom.

Medzi ďalších hráčov, ktorí si v drese Slovana vyskúšali KHL je Dávid Buc, ten v jedinej sezóne v KHL odohral 32 zápasov, získal štyri bodv (1+3). V belasom drese strávil dve a pól sezóny. V poslednej sezóne Slovana pred odchodom do KHL pomohol mužstvu k zisku titulu.

Síce krátko, ale predsa v Slovane hral aj Peter Klouda, v ročníku 2005/2006 nastúpil na 27 zápasov. Na desať zápasov za Slovan nastúpil Michael Vandas, ten sa počas sezóny 20219/2020 rozhodol vrátiť do Popradu.

titulné foto: hcslovan.com

Pridaj komentár