Pozrite si reakcie na žreb všetkých aktérov našej skupiny


František Straka, tréner Slovana: „V Česku vybuchla športová bomba. Neskutočné ohlasy. Dostali sme Spartu, čo je jedna vec, ale aj ďalší súperi sú atraktívni. Young Boys sú neznámi a SSC Neapol nemusím predstavovať. Určite celé Slovensko sa bude tešiť na Mareka Hamšíka. Radi by sme pozvali fanúšikov na štadión, aby prišli v čo najväčšom počte. Moja minulosť a Sparta – to je len otázka novinárov. Ak to budú chcieť rozmazávať, tak do toho zapletú veci, ktoré do futbalu nepatria. Som spojený so Spartou a som na to hrdý. Každý máme svoju profesiu, a to by si všetci mali uvedomiť. Na Spartu sa teším. Dúfam, že všetko prebehne v priateľskej atmosfére, nech vyhrá lepší.“
Petr Kašpar, generálny riaditeľ Slovana Bratislava: „Myslím, že pre Slovan je to mimoriadne atraktívna skupina. Tam hore nás má asi niekto rád. Máme Neapol s Marekom Hamšíkom, bude sa hrať československý duel so Spartou a je tam aj súper zo Švajčiarska. Pre divákov to bude určite mimoriadne atraktívne a ja verím, že opäť vypredáme domáci štadión. Samozrejme, súperi sú nároční, ale my by sme chceli uhrať viac bodov, ako sa nám to v skupine EL podarilo naposledy.Erik Grendel (stredopoliar Slovana):
„Čakajú nás atraktívne konfrontácie s rôznymi hernými štýlmi futbalu. Hrať skupinu Európskej ligy je motivujúce. Chcem si užiť každý zápas a dosiahnuť dobrý výsledok. Stretneme sa s hráčmi, z ktorých niekoľkí zarábajú viac, než je celý rozpočet Slovana. Peniaze však na ihrisku nerozhodujú. Pikantný bude duel so Spartou, ľudia si zaspomínajú na federálne časy. My sme ich síce nezažili, ale sám som zvedavý na tú atmosféru.“Pavel Fořt (útočník Slovana):
„Je potešujúce, že ideme na Spartu. Bude to zaujímavá konfrontácia. Neapol je zo slovenského pohľadu pikantný súper, keďže tam hrá Hamšík. Young Boys Bern má mladé mužstvo, čakajú nás pekné zápasy. Reakcie na zápas so Spartou sú veľké, už teraz by som potreboval tisíc lístkov na Letnú.“====================================================Trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička považuje los základní skupiny Evropské ligy za atraktivní. Těší se na souboje s Neapolí i na Františka Straku, jenž trénuje Slovan Bratislava.
Je to atraktivní los,“ uvedl sparťanský kouč na klubovém webu.

Sparta se během podzimu utká s Neapolí, Young Boys Bern a Slovanem Bratislava. Lavička je spokojený s atraktivitou soupeřů i z hlediska cestování – letenské mužstvo čekají jen krátké lety.

„Neapol je soupeř na úrovni Ligy mistrů, o kterou do poslední chvíle bojovala,“ pokračoval Lavička. „Young Boys je pro mě v tuto chvíli neznámá, ale od Radka Kováče jsem se dozvěděl, že se jedná o velmi kvalitní tým.“

Nejvypjatější souboje čekají Spartu proti Slovanu Bratislava. Slovenského mistra totiž trénuje František Straka, bývalý sparťanský hráč i trenér.

„Na setkání s ním se těším. Hráli jsme spolu za Spartu a i kvůli tomu to bude zajímavá konfrontace. Bude to velký dvojzápas nejen pro hráče, ale i pro fanoušky obou mužstev. Bude to mít velký náboj,“ dodal Lavička.

======================================================

Hamšík po žrebe skupiny: Mimoriadne zaujímavý, pre mňa špecifický!

„Je to veľmi zaujímavý žreb. Keď som sa pred žrebom pozrel na možných súperov, tak som si všimol, že môžeme dostať tak Spartu Praha, ako aj bratislavský Slovan. A nakoniec to tak aj dopadlo. Všetky tri mužstvá sú kvalitné. Pre mňa budú zápasy proti Sparte a Slovanu špecifické. Veď na duel proti pražského tímu pozerám ako na derbyzápas a v tíme belasých som zažil krásne roky. So Slovanom som sa stal majstrom tak v mladšom, ako aj staršom doraste. A v jeho drese som vstúpil do veľkého futbalu. Teším sa aj na to, že tak do Bratislavy, ako aj do Prahy prídu za mnou členovia rodiny a kamaráti,“ vyjadril sa Hamšík.

Zdroj: Idnes.cz, TASR/sita, cas.sk

1 ShareLike

Pridaj komentár