Predstavujeme – Krasokorčuliarsky športový klub Slovan Bratislava

Bratislavský korčuliarsky klub vznikol 14. decembra 1871 a jeho prvým predsedom bol gróf Waltz a podpredsedom Frank. Miestom korčuľovania prvých nadšencov toho to športu bolo klzisko lemované ulicami Edlgasse, Turnergasse a Geissgasse o rozlohe 2465 m2. Pravidelne sa tu konali večerné korčuliarske slávnosti, ktoré výrazne prispievali k popularite tohto športu nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku. V roku 1939 pokračuje história bratislavského krasokorčuľovania vznikom nového oddielu ŠK Bratislava, ktorý založil Jozef Šturm.

Oddiel prekonával vnútorné nezhody, ktoré viedli k tomu, že v roku 1991 sa od pôvodného oddielu odčleňuje skupina pretekárov a funkcionárov, ktorí zakladajú ďalší bratislavský oddiel – Ister. Skvalitnenie trénersko-metodickej činnosti prinieslo zaslúžené úspechy. Československá reprezentácia sa mohla oprieť o výkony krasokorčuliarov z Bratislavy. Najvýznamnejší reprezentanti boli Karol Divín, Ondrej Nepela, Jozef Sabovčík a ďalší pretekári.

Poctou nášmu najúspešnejšiemu krasokorčuliarovi Ondrejovi Nepelovi je od roku 1993 organizovanie medzinárodného preteku „Memoriál Ondreja Nepelu“.     Pri jeho treťom ročníku v roku 1995 sa uskutočnilo i pomenovanie Zimného štadióna na ul. Odbojárov v Bratislave, kde sa tieto preteky pravidelne konajú, na Zimný štadión Ondreja Nepelu. Je ojedinelá skutočnosť, že zimný štadión nesie meno krasokorčuliara !

Súčasnosť klubu :

– KŠK Slovan od 15.7.2011 sa úspešne vrátil na štadión, ktorý je pomenovaný po našom zverencovi Ondrejovi Nepelovi a tento rok oslávil 140. výročie existencie.

Klub prešiel mnohými zmenami:
1. zmena štadiónu, ktorý sme už vyššie spomínali vznikla na základe vynikajúcich vzťahov medzi KŠK Slovanom a HC Slovanom. Po vzájomnej dohode, náš klub korčuľuje na hlavnej ploche o rozmeroch 30 x 60 m. Hala je teplá a ľad vynikajúcej kvality.
2. Hlavný tréner – P. Remiš nastavil skvelý tréningový plán, či už rozvičiek, tréningu priamo na ľade – spoločné rozjazdky, kontrola a pomoc všetkým pretekárom na ľade, VTP, baletov a gymnastickej prípravy. Deti absolvujú 3-4 hodiny denne tréningov. Zabezpečil klubové previerky pripravenosti detí na preteky s technickým špecialistom, rozhodkyňou, všetkými klubovými trénermi, ale hlavne s choreografkou p. Jankou Brodovou.
3. Hlavná choreografka p. Janka Brodová, vedie deti na balete, skladá deťom jazdy. Má obrovské skúsenosti doma i v zahraničí. Každú hodinu stojí pri ľade a prejazďujú choreografie, menia, dopĺňajú a hlavne vyjazďujú.
4. Gymnastka pravidelne dáva hodiny všetkým deťom v klube a spevňuje svalstvo, ktoré nie je až tak využívané pri krasokorčuľovaní. Deti musia vedieť využívať každý sval, samozrejme i ten na tvári.
 
Teší nás, že podmienky pre naše deti sú skvelé a s radosťou navštevujú všetko, čo im pripravíme. Sme presvedčení o tom, že výsledky budú lepšie a lepšie. Je to tvrdý a nákladný šport. No však radi uvidíme nové deti a privítame ich medzi nami. VV KŠK Slovan pripravuje za odmenu rôzne vystúpenia pri otváraní ľadových plôch v Bratislave.
ksk

One thought on “Predstavujeme – Krasokorčuliarsky športový klub Slovan Bratislava

Pridaj komentár