Slovan vyhral na ľade Medveščaku

Medveščak Záhreb vs. HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1,0:0,1:2)

Góly :  Thomas 46´ (Pelletier P.,St. Pierre M) PP,  –  5´Nagy PP, 53 ´Nagy (Jeglič, Sersen) PP, 60´Nagy (Vondrka)

Strely : 21 -40

Vylúčenia :9-10

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich) – Martinovic, Flood, Mezei, Hutchinson, Katic, Carle, – Bjorkstrand, Murray, Glumac – Hedden, Wright, Thomas – Pelletier, St. Pierre, Segal – Perkovich, Anderson, Palushaj

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Sersen, Sigalet, Baranka, Foster, Starosta, Štajnoch, Brejčák – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Surový, Murley – Hudáček, Tičar, Jeglič – Lunter, Šťastný, Netík

Rozhodca: Hofman, Čerenkov – Morozov, Menšich

Belasí nastúpili na ľade Medveščaku už na svoj tretí zápas s týmto súperom v tejto sezóne. Hneď v úvode zápasu dostal Slovan možnosť hrať presilovú hru. Aj napriek miernemu tlaku sa belasým nepodarilo skórovať. Po skončení prvej presilovej hry  Slovanu sa domáci Hutchinson previnil proti pravidlám, Slovan dostal možnosť druhej početnej výhody v zápase v krátkom časovom úseku. V nej sa šikovne presadil Laco Nagy, ktorý si spoza brány dokorčuľoval po odrazený puk a elegantne zasunul 0:1! Vzápätí sa po vzájomnom vylúčení hralo 4 vs 4, ale po zbytočnom faule Sigaleta dostali domáci dobrú príležitosť vyrovnať v ideálnej presilovke 4 vs 3, tú ale nezahrali dobre. Navyše v oslabení unikol strelec jediného gólu Laco Nagy, ktorého zastavil Hutchtison nedovolene, sily na ľade sa vyrovnali. Po aktivite Andreja Šťastného dostali belasí možnosť ďalšej presilovej hry. Slovan hral presilovú hru dobre, vytvoril si šance, skóre sa nemenilo. Slovan sa oproti domácemu zápasu snažil hrať jednoduchšie, viac sa tlačiť pred bránu. Na ľade Medveščaku sa dnes prvýkrát predstavili od prestupu do Slovanu Foster s Murleym. Po faule Václava Nedorosta hrali presilovku domáci, ktorí zavreli Slovan do tretiny, ale belasí sa ubránili a naďalej držali jedno gólový náskok. V prvej časti sa často vylučovalo v závere tretiny bol vylúčený opäť Sigalet. V oslabení sa rútili do útoku Bartovič so Surovým, ale ten v dobrej pozícii neprekonal Brusta.

Slovan začal druhú časť v oslabení, Peltierovu strelu Janus bezpečne kryl. Dobrú šancu si vytvoril novo zložený tretí útok, Fosterovu strelu Brust chytil. Slovan hral aktívne, už Lunter mohol pridať druhý gól, vzápätí sa po Bartovičovej šanci opäť vylučovalo, Mezei oslabil svoj tím. Presilovku Slovan vôbec nehral zle, Jeglič v šanci netrafil dobre puk, ani Nagyova strela neskončila v bráne. Brust v domácej bráne držal svoj tím, tí nebezpečne po skončení presilovky Slovanu ohrozili Janusovu bránu. Vzápätí Slovan ohrozil Hudáčkom Brusta, no za zbytočný nedovolený zákrok Sersena sa hostia dostali do oslabenia. V oslabení vytiahol Jaro Janus dôležitý zákrok, Slovan sa ubránil. Hneď ako naskočil Sersen na ľad, sa do šance rútili Jeglič s Tičarom, ale druhému menovanému sa skóre nepodarilo zvýšiť. Tičar mal blízko ku gólu aj o pár minút, dnes spolu s Jegličom patrili k najaktívnejším hráčom, jeho strelu Brust kryl. Heden sa dostal do sľubnej šance, obhodil si Sersena, jeho šancu zmaril pozorný Janus. V závere druhej časti hrali domáci presilovku, Nedorost oslabil Slovan. Medveščak ju vôbec nehral zle, ale Janus bol na mieste, nedovolil St.Pierrovi vyrovnať. Po návrate na ľad sa do sľubnej šance dostal Nedorost, diváci v druhej časti gól nevideli, Slovan držal naďalej jedno gólový stav.

Hneď v úvode záverenej časti išiel Slovan do oslabenia, tretíkrát v zápase odišiel na trestnú ľavicu Nedorost, Slovan sa zásluhou Janusa ubránil, navyše do prečíslenia sa dostala dvojica Bartovič -Surový, ale Brust bol na mieste. Po Sersenovom podrazení dostali domáci druhú šancu v poslednej tretine na vyrovnanie v početnej výhode. Thomas si z postu obrancu dobre zbehol, Janus na jeho strelu nedosiahol 1:1. Slovan tak doplatil na zbytočné fauly v úvode tretiny. Krátko po vyrovnávajúcom góle vybojoval presilovku pre Slovan dnes dobre hrajúci Jeglič, čím dal belasým možnosť dostať sa do vedenia. Tým táto presilovka nevyšla, pokračovalo sa za stavu 1:1. Po prečíslení domácich zachránila Slovan žrď Janusovej brány, po ktorej nastala skrumáž, po zbytočnom faule Hutchinsona na Nagya. Ten krvavý odkorčuľoval na striedačku. Slovan dostal možnosť hrať päť minútovú presilovku 5 vs 4, pre Hutchisona sa zápas skončil. Slovan sa usadil v pásme, ale Brust chytal pozorne. Kto iný ako Nagy poslal Slovan do vedenia, keď zúžitkoval presnú Jegličovu prihrávku 1:2!. Presilovka belasých pokračovala ďalej, tú prerušil Nedorost, ktorý oslabil Slovan. Za protesty dostal aj osobný trest. Dve minúty pred koncom Medveščak po zakázanom uvoľnení Štajnocha odvolal brankára, Slovan sa dobre bránil, navyše do prázdnej brány poistil vedenie Laco Nagy, autor hattricku!!!  Slovanu sa podarilo vyhrať, ukázal zlepšený výkon a zaslúžene si vezie domov tri body!

Ohlasy k zápasu zdroj :  hcslovan.sk

Jaro Janus: Verím, že ďalší zápas pred domácim publikom, ktoré je našou veľkou oporou nám výjde a do tabuľky si pripíšeme tri body aj v SLOVNAFT Arene!  Teší nás, že odchádzame s troma bodmi, to čo sme im doma požičali, sme si dnes vzali. Hrali sme útočne, mali sme dosť šancí, domácich držal skvelý gólman Brust. Medveščak mal zopár šancí, ktoré sme myslím s prehľadom vyriešili. Pozitívne je, že sme dostali len jeden gól, treba tiež stavať na dnešnej dobrej defenzíve.

Tomáš SurovýDnes sme boli aktívnejší ako súper, hrali sme kompaktnejšie ako tím. Zápas to bol náročný, z obidvoch strán sa hralo dosť do tela. Víťazstvo sme potrebovali ako soľ, som rád, že to vyšlo.Výhra nás dúfam nakopne do ďalších zápasov, v ktorých budeme bodovať.

Ladislav Nagy: Vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie, no verili sme si a do zápasu sme išli s tým, že si domov chceme odniesť všetky body. Sme radi, že sa to aj podarilo. Bojovali sme dnes celých 60 minút, celý tím hral veľmi zodpovedne. Škoda, že sme nevyužili niekoľko ďalších vyložených šancí, ktoré sme si dokázali vytoriť. Neviem čím to je, no v zápasoch proti Záhrebu mi to tam proste padá – ďalšie tri góly ma tešia, o to viac že sme dnes vyhrali za tri body.

Petri Matikainen: Mám rád tvrdý a útočný hokej, ktorý sa budeme snažiť predvádzať. Chceme prilákať fanúšikov do hľadiska, aby boli zápasy stále vypredané. Budeme sa snažiť hrať súboje plní emócií, ísť za víťazstvami. Pre nás to bol ťažký zápas. Medveščak má kvalitný tím, v ktorého kádri je veľa kanadských hráčov a tomu zodpovedá aj ich štýl hry. My sme hrali lepšie ako v stredu – v domácom prostredí. Boli sme efektívnejší, vyhrávali dôležité súboje a naši útočníci sa viac tlačili do brány. Je skvelé vyhrať tu a odniesť si domov všetky body. Ladislav Nagy bol dnes hladný po góloch, hral veľmi aktívne a veľkú snahu pretavil do druhého hattricku v sezóne.

2 thoughts on “Slovan vyhral na ľade Medveščaku

• 27. septembra 2014 at 1:24

Konecne. Miestami som si pripadal, ako keby sme strielali do steny.

Moc to chlapci „zeru“, alebo je to v poriadku? 🙂

Inak Madarovi tam riadne prispendlili hlavu o brvno…to by chcelo este dodatocny trest. A tie ataky na jeho osobu sa neustale stupnuju, skor ci neskor ho niekto zrani 🙁

• 27. septembra 2014 at 10:52