Ján Kozák ml. s broznom z Majstrovstiev sveta vo FootGolfe (FOTO + VIDEO)

By  |  0 Komentárov

Na golfovom ihrisku v argentínskom mestečku Pilar pri Buenos Aires sa uskutočnili od 5.– 10. januára 2016 druhé majstrovstvá sveta vo FootGolfe. Slovensko reprezentovali aj dvaja zástupcovia Slovana. Bývalý hráč belasých Branislav Fodrek a súčasný tréner Slovana B Ján Kozák ml.  Obaja prispeli k celkovému šiestemu miestu našej reprezentácie. Okrem nich boli členmi tímu Tomáš Bartko, Juraj Gubáni a Tomáš Tengeri.

Medzi jednotlivcami sa naši hráči nestratili. Ján Kozák ml. skončil na výbornom treťom mieste, Branislav Fodrek obsadil deviatu priečku v konkurencii 230 pretekárov.

Čo je to FootGolf?

FootGolf je šport, ktorý si Vás hneď získa. Je kombináciou dvoch športov – futbalu a golfu. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm a hĺbkou od 30 do 40 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. FootGolf sa hrá po celom svete v rôznych formách. Je zastrešený medzinárodnou federáciou pre FootGolf FIFG (www.fifg.org). Na Slovensku vznikla vo februári 2014 Slovenská FootGolfová Asociácia( www.facebook.com/SlovakFootgolf ), ktorej úlohou bude organizovanie turnajov po celej krajine a zároveň nadväzovanie spolupráce s golfovými ihriskami (klubmi), ktoré by mohli ponúknuť FootGolf svojim členom, či verejnosti a zvýšiť tak svoju návštevnosť a popularitu.

Pozrite si ukážku, ako Ján Kozák ml. úspešne triafa do jamky.

Foto: www.fifg.org

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár