Ján Kozák ml. s broznom z Majstrovstiev sveta vo FootGolfe (FOTO + VIDEO)

Na golfovom ihrisku v argentínskom mestečku Pilar pri Buenos Aires sa uskutočnili od 5.– 10. januára 2016 druhé majstrovstvá sveta vo FootGolfe. Slovensko reprezentovali aj dvaja zástupcovia Slovana. Bývalý hráč belasých Branislav Fodrek a súčasný tréner Slovana B Ján Kozák ml.  Obaja prispeli k celkovému šiestemu miestu našej reprezentácie. Okrem nich boli členmi tímu Tomáš Bartko, Juraj Gubáni a Tomáš Tengeri.

Medzi jednotlivcami sa naši hráči nestratili. Ján Kozák ml. skončil na výbornom treťom mieste, Branislav Fodrek obsadil deviatu priečku v konkurencii 230 pretekárov.

Čo je to FootGolf?

FootGolf je šport, ktorý si Vás hneď získa. Je kombináciou dvoch športov – futbalu a golfu. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm a hĺbkou od 30 do 40 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. FootGolf sa hrá po celom svete v rôznych formách. Je zastrešený medzinárodnou federáciou pre FootGolf FIFG (www.fifg.org). Na Slovensku vznikla vo februári 2014 Slovenská FootGolfová Asociácia( www.facebook.com/SlovakFootgolf ), ktorej úlohou bude organizovanie turnajov po celej krajine a zároveň nadväzovanie spolupráce s golfovými ihriskami (klubmi), ktoré by mohli ponúknuť FootGolf svojim členom, či verejnosti a zvýšiť tak svoju návštevnosť a popularitu.

Pozrite si ukážku, ako Ján Kozák ml. úspešne triafa do jamky.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“233″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“FG“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Foto: www.fifg.org

Pridaj komentár