Predstavujeme Šk Slovan Bratislava – šachový klub

Šachový klub ŠK Slovan Bratislava patrí nesporne ku klubom, ktoré majú bohatú históriu, tradíciu, kvalitné výsledky ako aj širokú členskú základňu. Počiatky zrodu šachového klubu siahajú k roku 1891!

Dňa 8.júna 1921 bol založený za účasti 30 šachistov, (medzi ktorými bol aj známy šachový majster Ing. Július Breyer) Šachový krúžok Obilného ústavu – neskôr Šachový klub Breyer. Významným medzníkom v histórii Bratislavského šachového klubu bol rok 1924, v ktorom došlo k jeho zlúčeniu so šachovým spolkom Breyer. Zlúčením vznikol Šachový klub Bratislava s vyše 400 členmi. Prvým predsedom klubu bol povereník  československej vlády pre Slovensko Dr. Vavro Šrobár.

Dnes Šk Slovan (ako najväčší a najsilnejší šachový klub na Slovensku) zastrešuje dovedna 9 družstiev v rôznych súťažiach – od Extraligy až po najnižšiu 5. ligu. V Extralige hrá A i B tím belasých. V prvej lige bojuje o postup do najvyššej súťaže C tím. Držíme chalanom palce na turnaji Open Tatry 2014, ktorý sa bude konať 28.9-5.10 v Tatranských Zruboch, ako aj v samotnej extralige, ktorá sa začína 28.10.2014.

Webová stránka klubu jewww.slovan-bratislava.com.

 

Pridaj komentár