Preha s Omskom (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Avangard Omsk 0:3 ( 0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Lekomcev (Erat), 32. Lemťugov (Valentenko, N. Gluchov), 40. Paršin (Kempný, Lekomcev)

HC Slovan: Garnett (Pavlas) – Barker, Sersen, Mihalik, Luža, Valach, Švarný, Kozák – Paré, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Miklík.

Avangard Omsk: Kostin (Furch) – Ahnelöv, Alexandrov, Kempný, Lekomcev, Valentenko, N. Gluchov, Dervuk, Fiščenko – Zubov, Popov, Paršin – Erat, Sobotka , Perežogin  – Černikov, Petrov, Širokov – Michejev, A. Gluchov, Lemťugov

Rozhodovali: Gašilov, Naumov – Raming, Šichanov, Vylúčenia:3:3, Diváci:10 055.

Na záver domácej série sa Slovan stretol so silným Omskom, ktorý od úvodu naznačil s akými ambíciami prišiel do Bratislavy. Vytvoril si tlak, v prvej presilovke neuspel. V osmej minúte mal možnosť Slovan, Tičarov útok skóre neotvoril. Prišiel protiútok, po ktorom hostia už áno. V 16. minúte mohol Slovan vyrovnať, Mihalik si klučkou položil obrancu súpera, ale Kostina neprekonal.

V druhej časti mali viac z hry hostia, ktorí si vytvorili viacero dobrých možností. Garnett bol pozorný. V 32. minúte ale nestačil na Lemťugovovu pohotovú strelu 0:2. Slovan v zápätí nevyužil presilovku. V závere tretiny sa presadil Paršin, ktorý zvýšil na 3:0 v prospech Omsku.

V tretej časti sa Omsk zameral na udržiavanie výsledku, mal nahraté v pokoji dohrával zápas. Slovan sa snažil o kontaktný gól, ale Kostin bol pozorný. V 50 minúte zranil Nagy, ktorý odišiel s tržnou ranou do šatne. V dobrej príležitosti sa ocitol Tičar, ale ani jemu sa nepodarilo skórovať.  Slovan tak podľahol favoritovi z Omsku.