Prehra na ľade Nižnekamsku

Neftechimik Nižnekamask – HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 17. R. Hanzl (Filatov, E. Gustafsson), 25. R. Hanzl (Filatov, Sexton), 31. Poriadin(Bryncev, P. Kulikov), 33. Avcin (Bikmullin), 47. Filatov (Sexton) – 51. Hrnka (Genoway, Déspres)

Neftechimik Nižnekamsk: Makarov – Piganovič  E. Gustafsson, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov , Fazylzianov – R. Hanzl, Sexton , Filatov – Everberg, Chajrullin, Jeglič – Bikmullin, Jakimov, Avcin – Poriadin, P. Kulikov, Arkalov.

HC Slovan Bratislava: J. Sedláček (32. Štěpánek) – Meszároš , Sersen, Bačík, Després, Černý, T. Voráček, Hedera – J. Mikúš, Boychuk, Řepík – Genoway, Hrnka, Garbutt – M. Sloboda, A. Šťastný, Skalický – Hecl, Šerbatov, Réway – Sádecký.

Rozhodovali: Ibatulin, Kislov – Palej, Šeľanin. Vylúčení: 2:5 presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Domáci hneď v úvode nevyužili dlhú presilovku o dvoch hráčov. Jakub Sedláček belasých podržal, nestačil až na Hanzlov gól v závere prvej tretiny. Ani v druhej časti sa prílišil obraz hry nezmenil. Hanzl po peknej súhre zvýšil na 2:0. Slovan mohol v presilovke znížiť, ale Garbutt ani Šerbatova Makarova neprekonali. Neftechimik odpovedal dvomi gólmi v priebehu pár minút, čím rozhodol o osude zápasu. V záverečnej tretine Nižnekamsk v presilovke zvýšil na 5:0.  Slovanu sa Hrnkom podarilo v presilovke skorigovať na 5:1.