Prehra po góle z poslednej minúty

V piatok sa Slovan predstavil na ľade Banskej Bystrice. Slovan začal dobre, už v piatej minúte tesne pred Wiliamsom neuspel Rau. O pár minút hrali belasí presilovú hru, po peknej akcii otvoril skóre Virta. V závere tretiny pred Higgsom dobre zasiahol Čiliak, na druhej strane sa do šance dostal Hrnka.

V úvode druhej tretiny Schaus nahadzoval puk na Wiliamsa, Červený jemným tečom usmernil puk do brány. Domácim sa v polovoci zápasu podarilo znížiť, keď Asselin využil presilovku. Hru dvakrát prerušila búrka, ktorá zapríčinila výpadok elektriny.

Slovan mohol v presilovke do dvojgólového vedenia poslať Buc, Williams jeho strelu prikryl. Bystrici sa podarilo po rýchlom útoku vyrovnať. Asselin zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Odpoveď Slovana prišla okamžite, Lamper neuspel, ale Buc nenápadnou strelou prekonal domáceho brankára. Bystrici sa podarilo po tvrdej strele od Vargu vyrovnať. V závere zápasu na trestnú ľavicu odišiel Buc, ponúknutú príležitosť využil Surový.

HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Góly: 52. Assellin (Zigo, Faille), 45. Asselin (Tamáši), 52. Varga (Šťastný), 60. Surový (Šťastný, Miller)   – 8. Virta (Hrnka, Meszároš), 25. Červený (Schaus), 49. Buc (Švarný)

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Ďatelinka, Kubka, Miller, K. Sloboda, Mihálik, J. Brejčák – Asselin, Faille, Tamáši – J. Sýkora, Higgs, Zigo – R. Varga, T. Surový, A. Šťastný – Belluš, Češík, Gabor – Giľák

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Jánošík, Schaus, Sersen, Bačík, Meszároš, Grman, Švarný, Hedera – Červený, Rau, Řepík – Liška, Chipchura, Lamper – M. Lunter, Matúš Sukeľ, Virta – Hrnka, Šimun, Buc

Rozhodovali:P. Stano, M. Novák – Rojík, M. Kollár Vylúčenia: 3:4 navyše Brejčák  2+10  Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0