Preview: FC Spartak Trnava vs. ŠK Slovan Bratislava

Dnes v netradičný čas o 14:00 bude mať výkop na štadióne Antona Malatinského dohrávka tretieho kola a najväčšie derby slovenskej ligy medzi domácimi „bílými andelmi“ a hosťujúcim Slovanom. Dôvodom je chýbajúce osvetlenie kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii na novú City arénu.

Zápasy s trnavským Spartakom boli vždy veľkým zážitkom. Fanúšikovia obidvoch táborov sa vzájomne hecovali, neboli ojedinelé ani rôzne potýčky či výtržnosti. Pravidelne každú sezónu sú oba tímy pri vzájomných zápasoch sponzormi pokladnice SFZ. Na ihrisku to väčšinou tiež iskrí. Len minulú sezónu bolo v troch zápasoch rozdaných 22 žltých a tri červené karty, čo je priemer sedem žltých a jedna červená karta na zápas. Celkovo sa však Slovanu proti Spartaku mimoriadne darilo, keď vyhral všetky tri zápasy. Ak vás zaujíma viac z predošlých derby, môžete si spolu s nami zaspomínať tu: https://www.slovanpositive.com/pred-derby-kratky-navrat1-minulosti/.

Belasí konečne pretrhli osemzápasovú šnúru bez výhry, keď porazili v Ružomberku miestny MFK 2:1 a strelili gól po neuveriteľných 549-tich minútach. Okrem toho v domácej Fortuna lige naposledy vyhrali 31.08. doma nad Banskou Bystricou 3:1. Posledný víťazný zápas na ihrisku súpera sa datuje dokonca ešte do 10.08., kedy porazili MFK Košice 2:1. Trnavčania majú naopak kolísavé výsledky, keď z posledných piatich ligových zápasov tri vyhrali a dva prehrali. Naposledy doma prekvapili víťazstvom nad aktuálnym lídrom z Trenčína. Predtým si ešte spravili chuť v pohárovom zápase proti Trenčianskym Tepliciam, ktorým nadelili 7:0.

Najlepším strelcom tímu je Ján Vlasko s piatimi gólmi na konte. Hviezdou Spartaku je však Erik Jendrišek, ktorý posledných osem sezón odohral v Nemecku v tímoch ako sú Hannover, Kaiserslautern alebo Schalke.  Zatiaľ však nenapĺňa svoj potenciál, keď v ôsmych ligových dueloch strelil len dva góly. Svätyňu zas háji reprezentančný brankár do 21 rokov Dobrivoj Rusov.

Derby zápasy nikdy nemajú jasného favorita ani víťaza. Vždy je to veľký súboj na ihrisku, ale aj mimo neho. Dnes to však v hľadisku bude zo strany belasých kludný zápas, nakoľko klub ŠK Slovan nepožiadal o lístky do sektoru hostí, preto táto časť štadióna musí ostať prázdna. Verme však, že Slovan nadviaže na predošlý víťazný duel a zdvihne zas o trochu už tak dosť nalomené sebavedomie hráčov. Dúfajme, že práca nového trénerského tandemu začína prinášať ovocie.

Nastúpia belasí vo víťaznej zostave z Ružomberku?

Perniš – Jablonský, Gorosito, Bagayoko, Kolčák – Grendel, Žofčák (C), Milinkovič, Štefánik, Soumah – Peltier.


Ďalšie zaujímavé informácie
:

FC Spartak Trnava

Odohrané zápasy / počet bodov: 13 zápasov / 17 bodov

Celkové skóre: 17:15

Bilancia doma: 5-1-0 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 4-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 0-0-3 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Ján Vlasko

Najtrestanejší hráč: 4 žlté / 1 červená karta Patrik Banovič

počet žltých / červených kariet: 33/1

Zranení hráči: nikto


ŠK Slovan Bratislava

Odohrané zápasy / počet bodov: 12 zápasov / 19 bodov

Celkové skóre: 17:19

Bilancia vonku: 2-1-4 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 1-0-5 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 3-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Seydouba Soumah

Najtrestanejší hráč: 4 žlté karty Marko Milinković

počet žltých / červených kariet: 16/1

Zranení hráči: Róbert Vittek

Pridaj komentár