Preview: FO ŽP Šport Podbrezová vs. ŠK Slovan Bratislava

Dnes má futbalový Slovan opätovne šancu napraviť si reputáciu. O 15:30 sa totiž predstaví na ihrisku nováčika z Horehronia, „železiarov“ z Podbrezovej.

Pre Podbrezovú je to premiéra v najvyššej lige a ako sa zdá z výsledkov aj postavenia v tabuľke, užívajú si to. Piate miesto na úplného nováčika je veľmi pekný výsledok. Dnes to bude pre nich určite prestížny zápas, preto sa budú chcieť pred vlastným publikom, ale aj pred takým súperom, akým je Slovan, určite ukázať, nič nevypustiť. Pre belasích naopak bude dôležité nepodceniť duel a hlavne zrovnať si všetko v hlave a opäť sa dostať na víťaznú vlnu.

Podbrezová je tak, ako Trenčín alebo Žilina, známa svojou prácou s mládežou. Napriek tomu, že až doteraz nikdy nehrali najvyššiu súťaž, vychovali niekoľko talentovaných hráčov, ktorí niečo dosiahli. Slovenskými majstrami sa napríklad stali Marek Bažík či Peter Štyvar. Michala Breznaníka poznajú aj belasí fanúšikovia z jeho pôsobenia u nás, aktuálne hrá v českej Sparte Praha. Najväčšou hviezdou je bezpochyby Juraj Kucka, reprezentant a hráč talianského Janova.

S Trenčínom má Podbrezová ešte niečo spoločné. Rovnako, ako klub s pod hradu Matúša Čáka, aj „železiari“ ťažia zo spolupráce s niektorým z európskych veľkoklubov. Od roku 2002 je „sparring partnerom“ taliansky Inter Milano v rámci ich celosvetového projektu Inter Campus. Vďaka tomu sa mohli mladí Podbrezovčania stretnúť s rovesníkmi „nerazzurri“ či už tu na Slovensku alebo za nimi vycestovať do Talianska. Naprázdno neobišli ani tréneri, ktorí sa mohli priučiť v oblasti tak teórie ako aj tréningových metód od najlepších.

Pre Podbrezovú je pamätný dátum 13.8.2009. Žiadny úspech však vtedy nedosiahli. Práve naopak. Kvôli priebehu zápasu a predovšetkým výkonom rozhodcov v piatom kole prvej ligy proti Púchovu podali na ÚLK list so žiadosťou o odstúpenie z prebiehajúcej súťaže. Teraz sú už však späť a ešte silnejší.

V kádri majú dve zaujímavé mená. Sú to medzinárodne ostrieľaní bývalí reprezentanti Vratislav Greško a Blažej Vaščák. Vraťo pôsobí v tíme už od roku 2011, Blažej o rok menej, a sú pre tím nesporne veľkým prínosom, keď môžu rozdávať svoje skúsenosti mladším „kolegom“.

Náš vzájomný duel v úvode tejto sezóny priniesol zaujímavý zápas s lepším koncom pre belasích. Slovanu zariadil výhru Marko Milinković, ktorý dal oba góly, ten víťazný v 80-tej minúte. Podbrezová však siahala po bode nebyť streleckej a hernej formy Marka. Možno to bola aj „nováčikovská daň“ „železiarov“, ale rozhodla hlavne forma. Okrem tohto zápasu sme sa s Podbrezovou (logicky) stretli už len v druhej najvyššej súťaži počas nášho nešťastného obdobia medzi rokmi 2004-2006 a v pohári. Tri výhry, jedna remíza a dve prehry, aktuálna forma belasích a aj prvé kolo Fortuna ligy dávajú signál, že to nebude ľahký zápas.

Napriek neľahkej situácii v Slovane, psychickej nepohode a slabšej forme prišla do tábora belasích tento týždeň aspoň jedna skvelá správa. Budeme mať opäť svoj domov! Tehelné pole, na ktorom hrávali tí najväčší v histórii Slovenska ako Schrojf, Popluhár, Vencel, Čapkovičovci, Masný, Jokl, Ondruš, či Dubovský, má zelenú a môže sa stavať. Už len dúfať, že nepríde nová vláda a znova to nestopne, alebo iné problémy. Nedovoľme politike zasahovať do toho, čomu zjavne nerozumejú. Už aby sme tam boli.

Už sa začíname príliš opakovať, no inak to nejde. Slovan je našou srdcovkou a predsa sme Slovan POSITIVE. Poďme tento duel konečne vyhrať!

Zostava:

Perniš – Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský – Milinkovič, Štefánik, Lásik, Kubík – Fořt, Soumah

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

FO ŽP Šport Podbrezová

Odohrané zápasy / počet bodov: 11 zápasov / 14 bodov

Celkové skóre: 11:12

Bilancia doma: 3-1-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 1-3-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 1-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 2 góly Peter Gal Andrezly, Blažej Vaščák

Najtrestanejší hráč: 2 žlté / 1 červená karta Nikola Andrič

počet žltých / červených kariet: 13/1

Zranení hráči: neznáme

 

ŠK Slovan Bratislava

Odohrané zápasy / počet bodov: 9 zápasov / 16 bodov

Celkové skóre: 15:13

Bilancia vonku: 1-1-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 2-1-3 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 2-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Seydouba Soumah

Najtrestanejší hráč: 1 žltá / 1 červená karta Nicolas Gorosito

počet žltých / červených kariet: 9/1

Zranení hráči: Róbert Vittek

 

Pridaj komentár