V kabíne Slovana ďalšie zmeny

Z jarného širšieho kádra A-tímu odchádza pre túto chvíľu viacero futbalistov. Najvýraznejším odchodom sa zatiaľ javí Milinkovič, ktorý bude obliekať dres tureckého Geclerbirligi. Ďalší mladí hráči dostanú šancu rozvíjať svoj futbalový talent na hosťovaniach, aby získali zápasovú prax potrebnú na presadenie sa kádra A-mužstva.

„Hráči mali ultimátum, aby zabojovali o miesto v klube tak, aby zotrvali. Bohužiaľ, niektorí k tomu nepristúpili tak, ako mali. Ako som nedávno povedal, nebudeme prihliadať na meno či skúsenosti, rozhodujú totiž kritériá. Tí, ktorí ich nesplnili, budú jednoducho umiestnení na transfer listinu,“ uviedol viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. pre klubový web.

Viceprezident klubu odtajnil aj ďalšie mená, s ktorými už Slovan do budúcej sezóny nepočíta. V belasom drese nebudú viac pojkračoať Jakub Podaný, pri ktorom klub uplatnil klauzulu o uvoľnení spod kontraktu, do pražskej Slavie sa po polročnej anabáze v Bratislave vracia brankár Karel Hrubeš, v novej sezóne nebudú pokračovať ani stopéri Claude Dielna Moise Adilehou. Jarné hosťovanie v Skalici skončilo Dávidovi Hudákovi, ktorý bude umiestnený na transfer listinu, prípadne absolvuje hosťovanie. Pravý obranca Juraj Kotula by mal naberať zápasovú prax na hosťovaní s víziou návratu späť do kádra Slovana.

Na transfer listinu bol zaradený srbský defenzívny stredopoliar Slobodan Simovič. Po vypršaní hosťovania, resp. zmluvy v klube nebudú pokračovať Mauro Gonzalez, Nermin Crnkič, Patrik Sabo Matej Jakúbek. Po návrate z hosťovaní v zahraničí bude na transfer listinu umiestnený Samuel Štefánik. Hernú prax by mal na hosťovaní získať mladý záložník Adrián Kopičár.

Už o mesiac vyprší kontrakt útočníkovi Róbertovi Vittekovi, jeho budúcnosť je zatiaľ v rovine riešenia. Hosťovania v zahraničí skončili Filipovi Ďurišovi Robertovi Matejkovi, obaja sú zaradení na prestupovú listinu. Pokiaľ o nich iné kluby neprejavia záujem, mali by Ďuriš i Matejka pôsobiť na hosťovaní.

Je zrejmé, že po takomto prievane nastane aj veľký pohyb smerom do kabíny. Podľa našich informácií je na lane niekoľko konkrétnych posíl, my sa vám v najbližších dňoch budeme snažiť niektoré predstaviť.

Zdroj: skslovan.com

Pridaj komentár