Preview : HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga

Hokejisti Slovana sa predstavia na Wingas cupe, kde odohrajú tri zápasy. Ich prvým súperom v utorok o 15.00 bude Dinamo Riga.

HC Slovan

Pre Slovan to bude šieste prípravné stretnutie. Má za sebou päť duelov, v ktorých sa mu podarilo raz vyhrať, keď porazil 3:2 s.n Spartak Moskva. V ostatných ťahal za kratší. V týchto zápasoch nastúpili viacerí juniori, pre ktorých to bola obrovská škola. Tímu chýbali viacerí hráči, ktorá sa zotavujú zo zranenia. V KHL sa Slovanu proti Rige moc nedarilo, stratil s ňou veľa potrebných bodov v boji o play-off. Na turnaji sa predstavia aj nové posily Nick Ebert a Teemu Ramstedt. Po ťažkom zranení by sa mal na ľade objaviť Marek Viedenský. Naopak Andrej Meszároš a Michal Sersen s mužstvom necestovali. V pondelok sa na zmluve s Ambri-Piotta dohodol Jeff Taffe, ktorý sa v šatni stretne s ďalším bývalým hráčom  Slovana s Nickom Plastinom.

 

Dinamo Riga

Zatiaľ čo Slovan v príprave odohral spomínaných päť duelov, Riga tri. S Lokomotivom Jaroslavľ prehrala 1:3, Jugre podľahla 2:3 s.n. a Dinamu Minsk 0:4. Riga má v kádri viacero zámorských hráčov, ktorí v minulosti obliekali dres Medveščaku Záhreb. Lessio, McMillan a T.J Gilardi. Z AHL prišili Američania Kristo, Wrenn a Kanaďan Stollery. Po Sedláčkovom odchode sa do brány postaví zámorský hráč. Brankár Justin Peters má na svojom konte 83 obchytaných duelov v NHL. Ako je u Rigy zvykom, aj napriek spomínanej enkláve zámorských hráčov jej káder tvorí jadro lotyšskej reprezentácie.

Pridaj komentár