Zahrajú si Slovanisti v Číne?

KHL sa myšlienkou expanzie do Číny zaoberá už dlhší čas. Jedna z legiend ruského hokeja Viačeslav Fetisov vyslovila presvedčenie, že jeden alebo dva celky by mohli v blízkej dobe rozšíriť počet tímov štartujúcich v KHL. V pondelok prebehli ďalšie rokovanie, na ktorých ruská strana potvrdila podporu čínskemu hokeju na štátnej úrovni.

„Spolu s predsedom predstavenstva KHL Gennadym Timchenkom sme absolvovali v Pekingu viaceré dôležité rokovania. Dôraz bol kladený na infraštruktúru a počet hráčov ľadového hokeja, ktorí pôsobia v Číne. Zatiaľ v  Číne nie je veľa hráčov, ktorí by hrali hokej na profesionálnej úrovni. Budeme sa v tomto smere Číne snažiť pomôcť,“ povedal pre TASS viceprezident ruského hokejového zväzu Roman Rotenberg.

„Cieľom bude vybudovať celok, ktorý bude hrať v KHL ako aj druhý tím, ktorý bude pôsobiť v  čínskej lige. Samozrejme, zameriame sa aj na mládežnícke družstvo, aby čo najviac hráčov hralo a pripravovalo sa na KHL. Toto bude prioritnou, „uviedol Rotenberg. Dôležitým aspektom je komerčná časť obchodu. Nový účastník KHL by mal hrávať v pekinskej hale MasterCard Centerba, ktorá slúži aj pre basketbalistov Peking Ducks. Hala má kapacitu 18 000 divákov. Nový čínsky hokejový klub, ktorý by mal rozšíriť Kontinentálnu hokejovú ligu by mal byť financovaný z časti Ruskom ako aj čínskou stranou.

Prvý podpredseda ruskej hokejovej federácie uviedol, že čínsky klub by hrával svoje stretnutia v Pekingu, svoj prvý zápas v KHL by mal odohrať v septembri 2016. „Z finančného hľadiska je všetko v poriadku, s týmto nie sú žiadne problémy.“ povedal Rotenberg.

Pridaj komentár