Preview: HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ

By  |  0 Komentárov


Nedeľa 9. septembra o 17:00 je čas, kedy pre hokejistov Slovana začína aj domáca sezóna v rámci KHL. Súperom belasých bude konkurent z Tarasovovej divízie Lokomotiv Jaroslavľ. Zápas odvysiela stanica Sport2, ešte stále si na duel môžte zakúpiť vstupenky prostredníctvom siete Ticketportal .

HC Slovan Bratislava – 

si z prvého tripu priniesol jediný bod, o ktorom rozhodol na ľade Jekaterinburgu Jeff Taffe (800. gól Slovana v KHL) pri hre bez brankára. Belasí však prehrali gólom v poslednej sekunde predĺženia. Káder domácich sa potýka so zraneniami, no do bojov by už mohol zasiahnuť defenzívne ladený bek Lukáš Klok, otáznejší je štart dvojice Lamper – Virta. Slovan odohral proti Lokomotivu zatiaľ 12 stretnutí, dokázal vyhrať 5-krát, no vlani proti tomuto súperovi nezaznamenal ani bod, pamätný však ostáva gól sezóny v podaní Borisa Sadeckého, ktorým vyrovnával na 2:2.

Posledné vzájomné zápasy:

2017-18

Lokomotiv – Slovan 5:1

Slovan – Lokomotiv 2:3

2016-17

Lokomotiv – Slovan 2:3pp

Slovan – Lokomotiv 3:2pp

2105-16

Slovan – Lokomotiv 0:1

Lokomotiv – Slovan 5:1

 

Lokomotiv Jaroslavľ –

opačne ako belasí, začal sezónu doma a bude to pre hostí prvý štart na ľade súpera. Tím trénera Kvartaľnova začal vysokou prehrou so silným Omskom, ale ďalšie stretnutia dokázal vyhrať. V bráne sa bude ruský tím spoliehať najmä na Alexandra Saláka, v obrane na legionársku dvojicu Kronwall – Nakládal, hoci štart švédskeho kapitána je nateraz otázny. Proti Slovanu takisto nenastúpi „náhradný“ kapitán Daniil Apalkov, šikovné krídlo si odpyká dodatočný trest za napadnutie. Lokomotiv sa pred sezónou skôr oslabil, odišli obaja brankári, hostia stratili aj Maxa Talbota, no tiež viacero zaujímavých hráčov ako Lugin, Kapustin, Lekomcev, Kadeykin, či obranca Ljubuškin, ktorý si to namieril do NHL. Prvý útok Jaroslavle nastupoval v zložení Kozun – Kontiola – Loktionov.

 

Posledné zápasy, KHL:

Lokomotiv – Ufa 4:2

Lokomotiv – Novosibirsk 5:0

Lokomotiv – Omsk 0:4

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár