Päť postrehov zo zápasu s SKA Petrohrad

Po CSKA prišiel do Bratislavy Petrohrad, proti ktorému Slovanistom ruže nekvitli. Hráči SKA si zo zápasu odniesli vysoké víťazstvo pomerom 6:0. Slovan zaknihoval druhú prehru s týmto nelichotivým výsledkovom v priebehu pár dní. Navyše z troch ostatných zápasov má hrozivé skóre 1:14.

Rozdielny čas hráčov na rozcvičke

Je zaujímavé sledovať hráčov z oboch táborov počas rozcvičky pred samotným zápasom. Po neúspechu v Záhrebe, kedy bol Koskinen vyhnaný z brány dostal proti Slovanu šancu mladučký Šesťorkin. Pri cvičení samostatných nájazdov inkasoval z 10 pokusov až sedem gólov, kedy ho hráči SKA poľahky prekonali. Ani pri ostatných zákrokov počas rozcvičky sa nezdal byť príliš pri svojich zákrokoch istý. Zatiaľ, čo Brust odkorčuloval do šatne vôbec ako prvý, 28 minút pred začiatkom zápasu, dvojica brankárov SKA zostala na ľade takmer do konca. Keď mal Slovan 20 minút pred úvodným buly na ľade Pokorného, Šišku, Skalického a Ziga, Petrohrad mal na ľade ešte deväť hráčov, na čele s Jakovlevom, Prochorkinom, Širokovom a ďalšími. Ako posledný zo Slovanistov z ľadu odchádzal Zigo, ten ako prvý hráč v zápase putoval na trestnú ľavicu.

Góly z úvodu a záveru tretín

Prehrávať v zápase 0:1 bez strely od súpera na bránu a hneď v 37 sekunde zápasu nie je nič príjemné. Je to šok, ktorí utrpeli hráči Slovana, ktorým sa okamžite rozpadla taktika, s ktorou vstupovali do stretnutia. Slovan sa k odpovedi na úvodný rýchly gól dostal vo štvrtej minúte, keď sa pred Šesťorkina pretlačil Ďaloga, no ani dorážajúci Valský ruského brankára prekonať nedokázali. Ten napriek slabším výkonom z rozkorčulovania pôsobil v zápase istým dojmom, Slovanistom nedovolil nič. Naopak s pokojom Angličana sa prizeral ako jeho spoluhráči zvládajú záver druhej a úvod tretej tretiny, kedy poľahky zvyšovali skóre. Slovan si na to musí dávať pozor, nakoľko tieto góly do/šatne sú pre mužstvo nepríjemné.

Kolotoč režírovaný Kovalčukom

Iľja Kovalčuk si zápas užíval. Právom bol vyhlásený najlepším hráčom SKA, zaznamenal tri góly. Jeho majstrovstvo ocenili diváci po zápase, pri preberaní ceny. Jeho útok spolu Plotnikovom a Tichonovom, vnukom bývalého trénera a hráča ruskej Zbornej patril k najaktívnejším v zápase. Pridali sa aj jeho spoluhráči, ktorí boli všade o krok pred Slovanom v pred, nepúšťali ho k puku, či vytváraní si gólových príležitostí. „Voľno“ si vybrali prvých osem minút v druhej tretine, počas ktorých nedokázali vystreliť na Brusta, naopak Slovan v tomto úseku vyslal na Šesťorkina štyri strely.

Vlastné góly

Slovanu sa lepí smola na päty. Už v zápase s CSKA si dal „vlastenca“ po chybnej rozohrávke od Taffeho, kedy sa presadil Petrov. Proti SKA vracal Kovalčuk puk pred bránu, ten si nešťastne za Brustov chrbát korčuľou zrazil Plastino. Druhý gól SKA padol po Brustovej rozohrávke presne na Kovalčukovu hokejku. Pri pohľade na túto situáciu bolo viditeľné, že Brust nemal moc komu nahrať, keďže jeho spoluhráči boli obsadení. Mohol podržať, ale to nie je Burstova hra. Jeho vyhodenie zachytil spomínaný Kovalčuk, ktorý presnou strelou zvýšil na 2:0 v prospech svojho tímu.

Slovan a jeho presilovky

Trápenie v presilovkách. V úvode sezóny to Slovanu v početných výhodách „padalo“. Aktuálne sme sa dostali na číslo 21, toľko početných výhod v rade sa belasým nepodarilo využiť. Z nášho pohľadu absentuje streľba, clonenie pre bránou, ako tomu bolo v minulej sezóne, kedy nahadzoval Barker tienil Nedorost, dorážal Viedenský s Kašparom, ak Barkerov puk neskončil v bráne. Presilovky rozhodúju väčšinou zápasy, ak sa proti mužstvám ako CSKA či SKA alebo akémukoľvek inému celku nepremenia prichádzajú problémy.