Preview: HC Slovan Bratislava – Metallurg Novokuzneck

Čakanie na prvú výhru v sezóne pokračuje. Slovan po dvoch zápasov ostáva bez bodu, na svojom konte má iba jeden strelený gól. Túto negatívnu bilanciu sa bude snažiť zmeniť v nedeľu 30.8. o 17.30 kedy privíta hokejistov z Metallurgu Novokuzneck. Súpera z Černyševovej divźie, ktorému so ziskom jediného bodu, podobne ako Slovanu úvod  sezóny nevychádza podľa predstáv.

HC Slovan

Slovan sa potrebuje chytiť, streliť vedúci, hoci aj škaredý gól v zápase, ujať sa vedenia. Z hráčov odpadne nervozita, nakoľko aj Novokuzneck spadá do kategórie súperov, ktorých by mali belasí porážať. Či zvládnu rolu favorita a dokážu tvoriť hru nám ukáže samotný zápas. Podľa slov Miloša Říhu by sa do zostavy mali vrátiť Tičar, Barker a brankár Brust. Prví dvaja menovaní by mali hlavne pomôcť pri presilovkách, ktoré Slovanu príliš v predošlých zápasoch nešli. V ostatnom zápase sa dobre ukazoval štvrtý útok, hlavne jeho vedúci Marek Viedenský predviedol viacero pekných útočných akcii.

DSC05169

Metallurg Novokuzneck  

Vo svojom mužstve nemá veľkú hviezdu, ktorá by sa starala o produktivitu. Tím je skôr zložený z viacerých mladých hráčov, o čom svedčí aj vekový priemer 22,62 rokov. Medzi opory mužstva patrí Američan Rayn Stoa, ktorý v minulej sezóne získal 30 bodov (15+15) a jeho krajan obranca Fairchild. V bránkovisku stoja dvaja mladí 20-roční brankári. Aj napriek nízkemu veku  veľa gólov neinkasovali. Proti  Podolsku chytal Podyapolsky, jeho tím prehral 1:2 s.n. V zápase proti top favoritovi z Dynama Moskva dostal priestor Kareyev, ten síce dostal štyri góly, ale svoj tím viackrát podržal, keď pri prehre 3:4 predviedol 35 úspešných zásahov.

Vzájomné zápasy

Tie hovoria v prospech Slovana, ktorý v  poslednom vystúpení nedal po výhre 5:0 na domácom ľade Metallurgu šancu.

01.12.14 KHL HC Slovan Bratislava Metallurg Novokuznetsk 5 : 0
19.01.14 KHL HC Slovan Bratislava Metallurg Novokuznetsk 2 : 3
29.09.13 KHL Metallurg Novokuznetsk HC Slovan Bratislava 1 : 3
02.12.12 KHL HC Slovan Bratislava HC Slovan Bratislava 3 : 2
27.10.12 KHL HC Slovan Bratislava Metallurg Novokuznetsk 2 : 4

 

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti ticketportal. Zápas vysiela od 17.15  Sport 2

Zostava:

Garnett (Brust). Sersen, Barker, Starosta, Švarný, Valach, Mihálik, Kozák, Kašpar-Nedorost-Surový, Jeglič-Tičar-Šťastný, Skokan-Protasenja-Bartovič, Lušňák-Viedenský-Skalický.

 

 

Pridaj komentár