Vo federálnom derby úspešnejšia Sparta (FOTO)

HC Sparta Praha – HC Slovan Bratislava 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly:7. Klimek (Pech, Kudrna), 20. Švrček (Ihnačák), 23. Vrána (Čajkovský, Pech), 28. Vrána (Ihnačák) – 15. Nedorost. 47. Nedorost (Jeglič)

HC Sparta Praha: Novotný (Chour) – Nedomlel, Čajkovský, Gernát, Hrbas, Mikuš, Kalina, Švčerk, Eminger – Ihnačák, Vrána, Klimek – Forman, Havel, O. Procházka – Kudrna, Pech, Kumstát – Netík, Černoch, M. Procházka

HC Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Starosta, Luža, Bačík, Vidovič, Pokorný – Valský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Halama, Tibenský – Vopelka, Ružička, Hlinka – Zigo, Šiška, Petráš – Galis.

Vylúčenía 6:8 Presilovky 2:1 , Oslabenie 0:0

Slovan nastúpil na svoj tretí prípravný zápas proti Sparte. Tej sa podarilo v siedmej minúte využiť svoju presilovku, aby Klimek otvoril skóre. Viac hry mali Pražania, Slovan vážnejšie ohrozil Novotného v presilovke. Keď Sparta nevyužila svoje šance, prišlo z nenápadnej akcie vyrovnanie. Puk za si za svoj chrbát napokon zrazil sám Novotný. Tento gól napokon pripísali Nedorostovi. Z vyrovnania sa belasí tešili iba chvíľu, na 2:1 pre domácich zvýšil gólom „do šatne“ Svrček.

V úvode druhej tretiny fauloval Brust, Sparta početnú výhodu premenila na tretí gól. Aktívne hrajúci domáci pridali v 28 minúte štvrtý gól. V ďalšej presilovke uzamkli Slovan pred Brusta, ten sa početnej výhode domácich s vypätím všetkých síl ubránil. Sparta bola po Kudrnovej akcii bližšie k piatemu gólu, ten ale stroskotal na Brustovi. Brankár belasých v samotnom závere zmaril samostatný nájazd domácich.

Tretia časť priniesla druhý gól Slovana, ktorý využil presilovku. Po súhre s Jegličom skóroval Nedorost. V polovici záverečnej tretiny sa Slovanu nepodarilo využiť početnú výhodu. Sparta hru kontrolovala nepúšťala hsotí do tlaku a možnosti pridania tretieho gólu. Hoci Slovan prehral, v jeho drese sa najviac darilo Jegličovmu útoku s Valským a Nedorostom na krídlach. Príjemne prekvapil aj mladý Ružička. Obrane si svoje miesta zastali Kundrátek so Starostom. Už vo štvrtok sa belasí predstavia od 18.00 v Brne.