Preview: HC Slovan Bratislava vs. Amur Chabarovsk

Necelý deň po tom, čo Slovan smolne prehral so Sibirom Novosibirsk 2:3, ho čaká ďalší súper v podobe najslabšieho tímu KHL Amur Chabarovsk. Zápas sa začína rovnako ako včera o 19:30. Bude tých 21 hodín stačiť na dostatočnú regeneráciu hráčov, aby zvládli zápas za tri body?

História

Tím bol založený v roku 1966 ako SKA Chabarovsk. Terajší názov je platný od roku 1996. Druhý najvzdialenejší klub KHL po Admirale Vladivostok je napriek slabým výsledkom veľmi obľúbený a patrí medzi kluby s najvyššou návštevnosťou v lige. V KHL sa do play-off dostal zatiaľ len raz a to v sezóne 2011/2012. Inak patrí Amur medzi dlhodobo najslabšie tímy v najprestížnejšej európskej súťaži. Ich najväčším úspechom je tak paradoxne druhé miesto v pohári nádejí Nadezhda cup zo sezóny 2012/2013. Svoju kariéru v KHL tu začínal aj Matt Murley, ktorý aktuálne oblieka práve dres belasích. Dve sezóny odchytal za Chabarovsk Jano Lašák a zahral si tu tiež Roman Kukumberg.

Hráči

Pred sezónou sa zdalo, že Amur chce konečne po rokoch biedy zamieriť v KHL vyššie. Hovorili o tom predovšetkým nové posily. Naraz prišli hneď traja Slováci Rastislav Špirko, Marcel Haščák a zo Slovana tam zamieril aj Michel Miklík. Okrem toho prišli aj dvaja Fíni Tommi Taimi a Jesse Niinimäki, či 34-ročný obranca Alexander Ryazantsev. Výsledky však tomu nenasvedčujú, s 13-timi bodmi je suverénne najslabším tímom celej ligy. Až na Rasťa Špirka (14 bodov za 5 gólov a 9 asistencií) sa nedarí v drese Amuru ani Slovákom, keď Marcel Haščák má na svojom konte len štyri body a Michel Miklík osem.

Vzájomné zápasy

Slovan vyhral tri zo štyroch vzájomných zápasov. Okrem toho posledného boli všetky v jasnej réžii jedného či druhého. Tím s najslabšou obranou však prekvapivo nemá zlé štatistiky presiloviek či oslaboviek. V početnej výhode je dokonca úspešnejší ako belasí.

Zaujímavosť na záver

V sezóne 2004/2005 hrala rezerva Amuru Chabarovsk, Zlatý Amur Chabarovsk (Golden Amur Khabarovsk) v ázijskej lige. Chabarovsk je len kúsok od čínskych hraníc vzdialený takmer 10 tisíc kilometrov od Bratislavy.

Dalo by sa povedať, že dnes pôjde o povinné víťazstvo. Slovan si nemôže dovoliť stratiť ďalšie body so slabším súperom (aj keď sa hovorí, že v KHL nie je slabý súper). Hráči však mali len necelý deň na oddych, navyše belasí prišli o Laca Nagya, ktorý si včera zranil koleno a musel ísť aj do nemocnice. Uvidíme, v akej kondícii bude tiež obrana domácich, ktorá v závere predošlého zápasu mlela z posledného kvôli vysokej vyťaženosti v dôsledku chýbajúcich hráčov, navyše je zranený aj Starosta. A tak si čím ďalej tým viac pýta posilnenie zadných radov napríklad aj o Karalahtiho, o ktorom sa už trochu špekulovalo. Pozor si treba tiež dávať na Michela Miklíka, ktorí odohral výborné dve sezóny práve za Slovan a tak ho pozná lepšie ako ostatní.

Zápas môžete sledovať opäť na Sport2 od 19:15.

Zostava:

Janus (Backlund) – Baranka, Brejčák, Bartovič, Surový, Hudáček – Sigalet, Foster, Vondrka, Nedorost, Netík – Mihalik, Štajnoch, Rachůnek, Tičar, Jeglič – Luža, Lunter, Bližňák, Šťastný


Ďalšie zaujímavé informácie
:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 29b

Celkové skóre: 55:57

Bilancia doma: 2-1-1-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-1-0-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 13 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 10 asistencií Ladislav Nagy

Najlepší hráč: 23 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 21:53 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 51 minút Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 321 minút

Úspešnosť brankárov: 90,6% Jaroslav Janus, 88,7% Johan Backlund

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 18/14

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 17,5% / 86,4%

Zranení hráči: Matt Murley, Peter Ölvecký, Tomáš Starosta, Ladislav Nagy


Amur Chabarovsk

Počet bodov: 13b

Celkové skóre: 44:85

Bilancia vonku: 1-0-2-8 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-1-2-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Rastislav Špirko, Dmitry Lugin

Najlepší nahrávač: 13 asistencií Dmitry Tarasov

Najlepší hráč: 17 bodov Dmitry Tarasov

Najvyťažovanejší hráč: 20:43 minút Kirill Safronov, Alexander Ryazantsev

Najtrestanejší hráč: 60 minút Mikhail Fisenko

Celkový počet trestných minút: 368 minút

Úspešnosť brankárov: 90,7% Sergei Borisov (ďalší brankári majú málo odchytaných zápasov)

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 20/27

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 18,0% / 78,6%

Zranení hráči: Ruslan Bashkirov, Stanislav Katsuba, Vladimir Loginov, Kirill Safronov, Alexander Yunkov

Pridaj komentár