Hudáček údajne za bratom do Švédska

Libor Hudáček patril na svetovom šampionáte medzi lepšie hodnotených hráčov nášho tímu. Po prvom zápase, v ktorom mu nebol na ľade daný dostatočný priestor, prišiel zlom. 24-ročný rodák z Levoče dostal priestor v prvom útoku a nastupoval pravidelne aj v presilovkách s Mariánom Gáboríkom. Mal niekoľko vynikajúcich momentov a napriek tomu, že sme boli zvyknutí na to, že body zbieral „Hudy“ predovšetkým za góly, tentokrát si svoju päťbodovú kvótu naplnil iba asistenciami. V každom prípade patril šikovný pravák medzi to lepšie, čo Slovensko na svetovom šampionáte malo. Nečudo, že ostravské vystúpenie prinieslo Hudáčekovi nový kontrakt.

Libor svoje nové pôsobisko prezradiť tesne po šampionáte nechcel, a preto sme sa vydali po stopách jeho nového kontraktu vlastnou cestou. Ako sám hráč povedal, všetko sa dozvieme o dva – tri dni a preto sme sami zvedaví, či bolo naše pátranie úspešné. Stopy totiž vedú do Švédska, konkrétne do Örebro HK, kde už pôsobí o dva roky starší brat Libora – Július.

Má Július prsty v prestupe svojho brata?

hudacek_julo

Liborov starší brat a spoluhráč z reprezentácie si vo Švédsku urobil veľmi dobré meno a cena pre najužitočnejšieho hráča mužstva základnej časti SHL 2014/2015, o ktorej  rozhodli fanúšikovia švédskeho hokejového klubu Örebro Hockey, je toho dôkazom. Vďaka 92,99 percentnej úspešnosti zákrokov sa stal Július Hudáček štatisticky najlepším brankárom základnej časti švédskej hokejovej SHL. Na Hudáčka letelo 1199 striel, za jeho chrbát prešlo 84 pukov. V priemere inkasoval 1,93 gólu na zápas, čo je tretie najnižšie číslo v SHL. Na konte Hudáčka bolo aj 26 víťazstiev, najviac zo všetkých brankárov v súťaži.

Od novej sezóny by si teda mali podľa našich zdrojov zahrať obaja bratia spolu v jednom drese. Aký silný bol v tomto prípade poradný hlas Júliusa, to sa môžeme iba domnievať. Je však jasné, že výkony Libora na MS museli presvedčiť nielen funkcionárov švédskeho mužstva. Prečo napokon uprednostnil sever Európy, to sa snáď dozvieme po oficiálnom zverejnení prestupu. Okrem faktoru staršieho brata hrá pre Libora kvalitná súťaž, menej cestovania ako v KHL, ale aj ekonomická stabilita. Vo Švédsku by sa tak mohol stretnúť s ďalším bývalým hráčom Slovana Sigaletom, ktorý v priebehu uplynulej sezóny podpísal kontrakt s Lulea HF.

FOTO: Johan Bernström/ orebrohockey.se

Pridaj komentár