Preview: HC Slovan Bratislava vs. Dinamo Minsk

Slovan sa dnes stretne od 19.30 s Dinamom Minsk, na ktoré má stratu priepastných 27 bodov. Kto by to bol povedal, Minsk patril vlani medzi najslabšie mužstvá ligy, ale po obmene kádra neohrozene smeruje do vyraďovacích bojov.   Do konca súťaže zostáva  Slovanu odohrať dvanásť zápasov, z toho päť doma. Treba podotknúť, v hre je ešte 36 bodov, ale Slovan sa stretne napríklad dvakrát s Jokeritom, či SKA Petrohrad. Strata na play off je šesťbodová, aj napriek poslednej priečke v tabuľke je Slovan v hre o vytúžené play off.

Screenshot_1

 

HC Slovan

Boj o play off vrcholí, Slovanu sa lepí smola na päty, keďže zranenia hráčov, ktoré patria k hokeju prichádzajú v ten najhorší možný moment. Po zápase s Dynamom Moskva sa ocitol na listine zranených ďalší obranca – Patrik Luža. Do zostavy sa možno vráti Tomáš Starosta, ktorý nedohral duel proti Soči. Do bránky aj dnes s veľkou pravdepodobnosťou zasiahne talentovaný Denis Godla, ktorý pri svojej premiére aj napriek dvom inkasovaným gólom nesklamal. Pre zápal oka vynechal posledné dva zápasy Tomáš Netík, čo sa odzrkadlilo aj na hre Slovincov. Podľa posledných správ je zranený aj Milan Bartovič, virózu má Michal Vondrka..

Dinamo Minsk

Pricestuje do Bratislavy takmer v plnej sile, pre zranenie zrejme nenastúpi Ivan Švárny. Tím okolo kapitána Kalužného nečakane doma  podľahol v ostatnom zápase Víťazu Podolsk 2:5, čím moc nepomohol Slovanu, keďže toto víťazstvo posunulo Podolsk nad čiaru postupu do play off. Dinamo má veľmi dobre prepracované presilové hry, v ktorých hlavne jeho kanadskí legionári rozhodujú zápasy. V KHL im patrí pri využívanie presiloviek celkovo druhá priečka, lepšie je už iba CSKA. Na modrej čiare kraľuje Američan Nick Bailen, ktorý má na svojom konte už 29 bodovo (10+19).

Vzájomné zápasy

Slovan stále čaká na prvú trojbodovú výhru nad Dinamom v KHL. Je to súper, s ktorým sa belasým dlhodobo nedarí, hoci v poslednom vzájomnom zápase v Minsku odohrali slovanisti dobrý zápas, doplatili na vylúčenie, v ktorých inkasovali oba góly. Veríme, že dnes, aj napriek problémom so zostavou sa podarí Slovanu zabodovať za tri body.

 

08.01.15 Din. Minsk vs. Slovan Bratislava 3 : 2(2 : 2)

10.10.14 Din. Minsk vs. Slovan Bratislava 4 : 1

29.09.14 Slovan Bratislava vs.Din. Minsk 3 : 2(2 : 2)

10.03.14 Slovan Bratislava vs.Din. Minsk 1 : 2 

07.03.14 Din. Minsk vs.Slovan Bratislava 1 : 0

26.02.14 Slovan Bratislava vs.Din. Minsk 4 : 3(3 : 3)

10.09.13 Din. Minsk vsSlovan Bratislava 2 : 0

 28.01.13 Slovan Bratislava vs.Din. Minsk 1 : 2

13.09.12 Din. Minsk vs.Slovan Bratislava 4 : 3

 

Zápas môžete sledovať  od 19:25 na kanály Sport 2

Slovan v tomto zložení:

 Godla (Janus) – Starosta, Sersen, Šťastný, Surový, Ölvecký – Barker, Štajnoch, Nagy, Murley, Hudáček – Kozák, Brejčák, Jeglič, Tičar, Netík – Rehák, Mihalik, Lunter, White, Kudrna.

4 thoughts on “Preview: HC Slovan Bratislava vs. Dinamo Minsk

Pridaj komentár