Preview : HC Slovan Bratislava vs.Severstal Čerepovec

Dnes o 19:00 vykorčuľujú hokejisti HC Slovan na svoj druhý domáci zápas v rámci štvorzápasovej série domácich stretnutí. Po prehre s Torpedom Novgorod 2:3 s.n. bude našim súperom Severstal Čerepovec z Tarasovovej divízie. Vstupenky na tento zápas si môžete zakúpiť v sieti ticketportál: http://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=600380.

Klub vznikol v roku 1956 pod názvom Strojitel Čerepovec, pod ktorým vystupoval v sezónach (1956–1969). V rokoch (1969–1994) sme Čerepovec poznali ako Metallurg Čerepovec, aby od roku 1994 prijal súčasný názov Severstal Čerepovec.

V minulosti za Severstal Čerepovec hralo viacero slovenských hráčov. Z tých známejších by som určite spomenul Laca Nagya, Rasťa Staňu, Radovana Somíka, či Ladislava Čierneho.

Počas leta prišlo do Čerepovca viacero zaujímavých hráčov. David Ullström z Levu Praha, Marek Kvapil z Dynama Moskva, z Grand Rapids (AHL) zamieril do KHL talentovaný švédsky obranca Adam Almqvist, ktorý si v ostatnej sezóne pripísal 53 kanadských bodov za 4 góly a 49 prihrávok v 73 zápasoch! Spolu s ním prišiel obranu Severstalu vystužiť aj jeho krajan z Alabany Devils (AHL) Alexander Urbom, ktorý odohral aj zopár zápasov v slávnej NHL v dresoch New Jersey Devils a Washingtonu Capitals.

Po sezóne zavesil korčule na klinec známy ruský reprezentačný útočník Vladimír Antipov. Z tímu odišiel i český obranca Petr Čáslava, ktorý sa vrátil domov do českej extraligy, kde bude hájiť dres Pardubíc.  Prekvapujúco opustil tím aj šikovný Švéd Videll, ktorý prestúpil do Dinama Riga.

V bráne hostí by mohol nastúpiť Jakub Štepánek.

Vlani sa Slovan stretol s Čerepovcom dvakrát. Najprv 26.10. 2013  podľahol na ľade súpera 0:2, aby v domácej odvete 2.12.2013 tesne 3:2 vyhral. (Góly belasých – Hudáček, Sersen, Bartovič). Bolo to naše prvé víťazstvo v KHL nad týmto súperom. Aj napriek drvivému finišu sa Čerepovcu v ostatnej sezóne nepodarilo postúpiť do play-off.

Nášmu dnešnému súperovi úvod sezóny nevyšiel. Z ostatných piatich zápasov sa mu podarilo vyhrať jediný nad Yugrou (4:2). Navyše v nedeľu prehral 2:5 na ľade Medveščaku Záhreb.

Dôležité bude začať hrať od prvej minúty pozorne v obrane a premeniť svoje vyložené šance. Zápas sa môže rozhodovať v presilových hrách, preto si musíme dávať pozor na disciplínu, keďže vieme, aký trend pískania nastolili muži v pruhovanom. Súper sa bude chcieť chytiť na našom ľade, verím, že Slovanu sa podarí vyhrať a pripísať si do tabuľky tri body! V bráne opäť s Janusom, v obrane prvýkrát v sezóne už aj Foster.

Zápas odvysiela od 19.00 SPORT2.

Zostava :Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Foster, Hudáček, Surový, Netík – Mihalik, Starosta, Bartovič, Bližňák, Murley – Luža, Ölvecký, Jeglič, Tičar

One thought on “Preview : HC Slovan Bratislava vs.Severstal Čerepovec

Pridaj komentár