Preview: HC Slovan Bratislava vs. Torpedo Nižnyj Novgorod

Dnes o 17:00 vykorčuľujú naši chlapci konečne po trojzápasovom tripe na klziskách súperov opäť na domácom ľade v Slovnaft aréne. Súperom bude Torpedo Nižnyj Novgorod z Tarasovovej divízie. Lístky na tento zápas sú ešte stále k dispozícii, preto neváhajte a kupujte: http://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=600384.

História klubu sa traduje do roku 1946. Keď v ešte vtedajšej oblasti Gorky s hlavným mestom Nižnyj Novgorod sa o rok na to uskutočnil turnaj Avtozavodtsev, Torpedo sa stalo jeho prvým víťazom. Najsvetlejšou históriou tohto klubu je rok 1961, keď ako prvý provinčný tím v histórii uspel v sovietskej najvyššej súťaži. Práve v tomto roku skončil na úžasnom druhom mieste za historicky najúspešnejším CSKA Moskva. K tomuto veľkému úspechu dopomohol aj brankár Viktor Konovalenko, veľká legenda sovietskeho hokeja, dvojnásobný olympijský víťaz a osemnásobný majster sveta so ZSSR, zároveň odchovanec Torpeda.

V KHL je od jej vzniku. Do play off sa prebojovali dovedna trikrát. Najväčším úspechom je konferenčné semifinále zo sezóny 2011/2012, kedy podľahli neskoršiemu víťazovi Dynamu Moskva. Minulú sezónu vypadli hneď v prvom kole so Salavatom Yulaev Ufa 3:4 na zápasy. Sériu mali pritom dobre rozbehnutú, keď vyhrali oba úvodné zapasy na ľade súpera, no vzápätí prehrali ďalšie dva doma. Odvtedy si už každý tím udržal domácu neporaziteľnosť, čo vyústilo k postupu Ufy.

Prípravu malo Torpedo priemernú. Z ôsmich zápasov vyhrali štyri (medzi nimi aj nad Banskou Bystricou 4:0). V tejto sezóne KHL zatiaľ odohrali tri zápasy s bilanciou jedna výhra (vonku nad Čerepovcom 2:0), jedna prehra po samostatných nájazdoch (posledný zápas doma s Traktorom Čeljabinsk 4:5) a jedna prehra v riadnom hracom čase (doma s Jugrou 1:3). Celková gólová bilancia je 8:8 (Slovan má 14:9).

S belasími má Torpedo pozitívnu bilanciu. Za dve sezóny vyhrali nad nami tri zápasy (z toho dva v riadnom hracom čase). V ostatnej sezóne je bilancia vyrovnaná, každý tím vyhral na ľade súpera (v Bratislave vyhralo Torpedo 3:0, následne v januári vyhrali belasí na ľade Torpeda 3:2).

Do tímu prišli pred touto sezónou posily ako obranca Anton Babchuk a fínsky útočník Petteri Nokelainen, obaja so skúsenosťami z NHL. Naopak tím opustili Denis Parshin, Alexander Kulakov alebo bieloruský reprezentačný brankár Vitali Koval. No v klube ostali aj pre túto sezónu viaceré zaujímavé mená, ktoré budú určite robiť problémy našej obrane. Sú to bieloruský reprezentačný útočník Sergei Demagin, fínski reprezentanti Jarkko Immonen (v minulej sezóne 38 kanadských bodov), Sakari Salminen (18 gólov a 29 asistencií) a obranca Juuso Hietanen (32 bodov), ale aj najväčšia hviezda, Poliak Wojtek Wolski so 451 odohratými zápasmi v kanadsko-americkej NHL.

Súper je určite hratelný, aj keď má niekoľko výborných korčuliarov na čele s Wolskim a až štyrmi Fínmi. Dôležité bude hlavne hrať svoju hru, nepoľaviť z tempa, ktoré sme nastolili v predošlých štyroch zápasoch, z których sme si odviezli až 9 bodov a dávať si pozor na vylúčenia, których sme mali hlavne v zápase proti „Magnetkám“ priveľa.

Zápas odvysiela už tradične SPORT2. Do brány sa postaví Janus a prvýkrát sa objaví v zostave aj uzdravený Bližňák.

Zostava:

Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Starosta, Hudáček, Surový, Netík – Mihalik, Brejčák, Bartovič, Tičar, Murley – Luža, Ölvecký, Bližňák, Jeglič

Pridaj komentár