Preview: Jokerit Helsinki vs. HC Slovan Bratislava

Druhým zápasom pokračujú belasí na svojom predposlednom tripe. O 17.30 sa predstavia v Hartwall Arene, v ktorej naposledy uspeli hráči Medveščaku Záhreb, ktorí presvedčivo zdolali Jokerit 4:1. Toto víťazstvo nezahralo veľmi Slovanu do karát, keďže aj napriek jeho senzačnej dvojbodovej výhre v Petrohrade zostal v tabuľke posledný. Okrem Medveščaku prekvapil aj Novgorod, ktorý nečakane vysoko 6:0 vyhral v Ufe. Na plno zabodovala aj Riga.

table 30.1

Jokerit Helsinki 

Nováčik súťaže kráča do play off ráznym krokom. Podobne ako Slovan, hrá Jokerit lepšie vonku ako doma. Medzi lídrov tímu patrí Američan Steve Moses, ktorý už nazbieral 52 bodov (32+20), dispečerom obrany je Ryan Gunderson. Čaká nás súboj dvoch fínskych trénerov, ktorí sa navzájom veľmi dobre poznajú.

HC Slovan Bratislava 

Belasí sa po výhre nad Petrohradom  dostali do hry o play off, na ktoré strácajú deväť bodov. Svojim výkonom zaskočili favorita celej KHL. Slovanu výborne zachytal navrátilec Johan Backlund, ktorý Slovan podržal. Ak sa Slovanu podarí zopakovať podobný výkon ako proti SKA, mohol byť prekvapiť aj ďalšieho favorita. Keď to dokázal Medveščak?!

Vzájomné zápasy

Slovanu sa podarilo Jokerit zdolať naposledy doma 6:2, keď našiel recept na brankára Heleniusa.  Jedným dychom treba dodať, belasí vyťažili z obrovských chýb súpera maximum, ale na to sa história pýtať nebude.

 

15.12.14 Slovan Bratislava Jokerit 6 : 2
16.11.14 Jokerit Slovan Bratislava 2 : 1
12.10.14 Slovan Bratislava Jokerit 2 : 4

 

 

Stretnutie môžete sledovať od 17.25 na stanici Sport2

Predpokladáme, že víťazná zostava sa nebude meniť:

Backlund (Godla) – Sersen, Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy, Murley, Hudáček – Jeglič, Tičar, Netík – Ölvecký, Surový, Kudrna – Lunter, Šťastný, White.

 

 

Pridaj komentár