Preview: ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda

Po piatkovom zápase, v ktorom Trnava zdolala Ružomberok 2:1, pokračuje Fortuna liga ďalšími zápasmi 14 kola. V sobotu  privíta o 17.00 Trenčín  Zlaté Moravce, Michalovce Podbrezovú, o 18.20 aj na obrazovkách TV Dajto Slovan Dunajskú Stredu. Kolo dohrajú v nedeľu, kde o 14.00 Skalica hostí Senicu a Žilina Myjavu. Vstupenky na zápas Slovana s DAC si môže zakúpiť v sieti prepredaj.

tabulia

ŠK Slovan

Slovan ťahá sériu štyroch víťazstiev v rade. Na Trenčín stráca päť bodov, každá strata bodov môže byť osodnou. V utorok belasí postúpili po výhre 3:2 nad Nitrou do ďalšieho kola Slovnaft cupu. Tréner Papavasileiou postavil takmer všetkých hráčov, ktorí odohrali posledný zápas na Myjave. Na lavičke ostal Vittek, ktorý nastúpil v priebehu druhého polčasu. Napriek víťazstvu nebol tréner belasých  s výkonom jeho zverencov spokojný.

Nastúpia belasí v tejto zostave?

Mucha: Čikoš, Saláta, Sekulić, Podaný, Simović, González, Milinković, Zreľák, Vittek, Priskin?

mészáros

DAC

Dunajská Streda za posledné obdobie predvádza kolísavé výkony. Z piatich odohraných zápasov trikrát prehrala, raz remizovala a vyhrala.Minulý týždeň podľahla v Trnave. Medzi opory tímu patria bývalí Slovanisti Szárka so Štepanovským ako aj člen širšieho reprezentačného výberu Slovenska Ľubomír Michalík.

Vzájomné zápasy

Posledný vzájomný zápas z leta sa skončil remízou. Za Slovan sa presadil Tamás Priskin. Napriek tomu má Slovan čo svojmu súperovi oplácať. Nešťastnú prehru z marca, kde súper skóroval z jedinej šance.

02.08.15 Dun. Streda ŠK Slovan Bratislava 1 : 1
30.05.15 Dun. Streda ŠK Slovan Bratislava 0 : 3
15.03.15 ŠK Slovan Bratislava Dun. Streda 0 : 1
21.09.14 Dun. Streda ŠK Slovan Bratislava 1 : 1
22.03.14 ŠK Slovan Bratislava Dun. Streda 2 : 1

 

Stretnutia povedia ako hlavný rozhodca pán Dušan Sedlák, na čiarach mu budú pomáhať  Peter Chládek a Peter Jenčura.

 

 

Pridaj komentár