ŠK Slovan sa dohodol so Salátom

V klube pokračuje reprezentant Kornel Saláta,  vedenie belasých  eviduje záujem zo strany holandských klubov o obrancu Lorenza Burneta.

„Sme radi, že mužstvo nastupuje do zimnej prípravy v plnom nasadení. Rozlúčili sme sa s hráčmi, ktorí na ihrisku nenaplnili očakávania. Naopak teší nás, že sa nám podarilo predlžiť zmluvu s Kornelom Salátom, s ktorým sme boli v rokovaní niekoľko týždňov. Diskutujeme o ďalších zmenách v kádri. Pevne verím, že tieto zmeny nám prinesú pozitívne futbalové výsledky a kvalitu. Mužstvo do jarnej časti povedie tréner Ivan Vukomanovič,“ vyjadril sa  pre klubový web jeho viceprezident  Ivan Kmotrík ml.

Vedenie Slovana Bratislava si na ďalšie dva roky poistilo služby jedného z kľúčových hráčov tímu Kornela Salátu. Reprezentačný obranca patrí k oporám zadných radov belasých a v aktuálnom ročníku Fortuna ligy nevynechal na ihrisku ani jedinú minútu. Pri vynútenej absencii Borisa Sekuliča navyše nastupoval s kapitánskou páskou. Kornel v Slovane v minulosti pôsobil v rokoch 2009-2011, po angažmáne v Rusku a krátkom hosťovaní v Dunajskej Strede hrá v Bratislave znovu od začiatku roka 2015. „Som veľmi šťastný, že som predĺžil kontrakt so Slovanom Bratislava. Mal som nejaké ponuky zo zahraničných klubov, no mojou prioritou bolo zostať tu a pokračovať v načatej práci. V kabíne sme dobrá partia a som presvedčený, že klub je na správnej ceste. Ukázať to chceme už v jarnej časti sezóny,“ skonštatoval na margo novej zmluvy 40-násobný slovenský reprezentant.

Prínos Salátu pre tím vyzdvihol v nedávnom rozhovore aj tréner Ivan Vukomanovič. „Náš najlepší hráč počas jesennej časti bol Kornel Saláta. Nemal ľahký vstup do sezóny, ale pracoval naplno a postupne sa dokázal vrátiť späť. Som rád, že mám v tíme chlapa ako je on.“

Ako sme už spomínali, ŠK Slovan rokuje s dvomi ďalšími hráčmi, ktorí by sa v A-mužstve mohli objaviť už v nasledujúcich dňoch. Nedávno sme vás informovali o záujme o Lukáša Droppu, v hre je aj ofenzívny stredopoliar Milan Kerbr. Definitívne stanovisko o prípadnej spolupráci oboch hráčov s klubom bude známe v najbližších dňoch.

Pridaj komentár