My nechceme nič podceniť, rozhoduje sa na ihrisku, nie na papieri, hovorí Martin Ševela (FOTO)

Už v stredu 10.7.2019 belasí vstúpia do pohárovej Európy. Ich súperom bude v prvom predkole Ligy majstrov – FK Sutjeska Nikšič. Výkop zápasu, ktorý sa odohrá na Tehelnom poli je naplánovaný na 20.15.

Vstupenky na toto stretnutie si môžete zakúpiť v sieti ticketmedia. zápas v priamom prenose vysiela aj verejnoprávna RTVS na Dvojke.

Stretnutie rozhodujú: Vitalij Meškov – Maxim Gavrilin, Alexej Lunov (všetci Rus.)

ŠK Slovan Bratislava

Slovan naposledy nastúpil v Lige majstrov na Tehelnom poli 29.7. 2009 proti Olympiacosu Pireus, ktorému podľahol 0:2. Stretnutie sledovalo 21 250 divákov. Po presune z Tehelného pola, sa belasí predstavili v Lige majstrov na Pasienkoch v sezónach 2011/2012, 2013/2014 a 2014/2015.

Slovanisti začali s letnou prípravou už 4.6.2019, hráči teda od posledného ligového zápasu, ktorí odohrali 24.5.2019 príliš voľna nemali. Slovan opustil Stangl, ktorému sa skončilo hosťovanie, z toho sa vrátil Vernom de Marco, novicmi sú Erik Daniel a Myenty Abena. Z hosťovania z Petržalky sa do mužstva vrátil Samuel Kozlovský. Novou tvárou je aj mladý Grék Tzovaras, ten zatiaľ s mužstvom trénuje, v prípravných zápasoch sa ešte nepredstavil.

Mužstvo odohralo šesť prípravných zápasov, v nich 5-krát zvíťazilo a raz remizovalo. „Šesťtýždňovú prípravu hodnotím pozitívne. Mali sme vytvorené skvelé podmienky, najmä na sústredení v Šamoríne, vrcholom bol víťazný zápas so Slaviou Praha. Naplnili sme plány, vyhýbali sa nám väčšie zranenia. V príprave sme mali kvalitných súperov, ktorí nás dobre preverili. Dovolím si povedať, že sme na novú sezónu dobre pripravení, sústredíme sa na zápas proti FK Sutjeska Nikšič“, zhodnotil prípravu na novú sezónu lodivod Slovana Martin Ševela a na margo majstra z Čiernej hory dodal: „Nečaká nás ľahký súper, je to majster svojej krajiny. Dôkladne sme zanalyzovali ich slabé a silné stránky. Sú silní v štandardných situáciach, hrajú disciplinovane v obrane, budeme si na to musieť dať pozor„. V prípravných zápasoch dostali priestor všetci hráči. Viacerí z nich sa ukázali v dobrom svetle, čím si pýtajú miesto v základnej zostave, v nej ešte tréner Slovana preto ešte nemá úplne jasno. „Mám v hlave dva varianty, oba sú zamerané na ofenzívnu zostavu, ale definitívne som sa ešte nerozhodol. Zdravotný stav hráčov je v poriadku, menšie problémy hlásil Medveděv, ale do zápasu by mal byt v poriadku, ak nebude máme pripravenú adekvátnu náhradu“prezrádza. V kabíne Slovana pôsobí viacero hráčov z Balkánu, ktorí majú rovnakú mentalitu ako súper Slovana. „Či to bude pre nás výhoda zhodnotíme po tomto dvojzápase. Osobne si nemyslím, že to bude nejak vyostrené, stretnú sa dve kvalitné mužstva, nik nebude chcieť svoj tím zbytočným vylúčením oslabiť. Vieme, že po novom sú rozhodcovia silnejší, preto sa budeme snažiť koncentrovať na futbal“, upozorňuje.

V príprave sa stalo, že Slovan dostal gól v úvode, či závere zápasu. V Lige majstrov si takéto zaváhania belasí nemôžu dovoliť. „Všetko je to o koncentrácii na zápas, s hráčmi sme sa na túto tému rozprávali, veríme, že v zápasoch budú hrať koncentrovane celých 90 minút. My nechceme nič podceniť, rozhoduje sa na ihrisku nie na papieri, kde sme favoriti. Ak chcem pomýšľať na najvyššie méty, do zápasu musíme ísť na víťazstvo a utvoriť si čo najlepšiu východiskovú pozíciu do odvety.  Úlohou bude streliť čo najviac gólov, ale nebudem teraz hovoriť, či dáme dva, tri či viac. A najmä nesmieme inkasovať„, dodal na záver Martin Ševela.

Prípravné zápasy

03.07.19ŠK Slovan BratislavaSt. Polten2 : 0
30.06.19ŠK Slovan BratislavaSlavia Praha3 : 2
25.06.19ŠK Slovan BratislavaBohemians 19053 : 1
22.06.19ŠK Slovan BratislavaOstrava3 : 2
18.06.19ŠK Slovan BratislavaSlovácko1 : 1
15.06.19KomárnoŠK Slovan Bratislava0 : 3

„Za sebe môžem povedať, že sa na pôsobenie v Lige majstrov teším. V kabíne sme dobre nastavení, vieme, že musíme hrať na sto percent. Ciele máme opäť najvyššie„, povedal zástupca hráčskej kabíny Marin Ljubičič.

FK Sutjeska Nikšič

Čiernohorský celok bol založený v roku 1927, jeho klubovými farbami sú biela a modrá. Toto mužstvo je štvornásobným majstrom svojej krajiny. Raz sa tešili zo zisku národného pohára. Posledný titul sa im podarilo získať v práve skončenej sezóne a to s deväťbodovým náskokom, pred Budućnosťou Podgorica. Hodnota kádra sa odhaduje na 3,95 milióna EUR.

Domáce zápasy hrávajú na štadióne Stadion kraj Bistrice známy aj ako Stadion Gradski Nikšić s kapacitou 5.214 divákov.

Manažérom tímu je 61-ročný Nikola Rakojević, ktorý v tejto funkcii pôsobí od 1.3.2017.

FK Sutjeska ešte v Lige majstrov nikdy nevyhralo, doposiaľ majú bilanciu 0-1-5. Nepodarilo sa im preto nikdy postúpiť do ďalšieho kola ani v Európskej lige..

Prípravny zápas

2.7.2019 Sutjeska – Radnik 1:0

[Best_Wordpress_Gallery id=“866″ gal_title=“trening SK 9.7.“]

Pridaj komentár